آیت‌الله مکارم شیرازی: اشغال نظامی بحرین برای عربستان گران تمام خواهد شد

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به فرارسیدن سال جدید و عید نوروز اظهار داشت: عید نوروز یک عید اسلامی نیست ولی عید عرفی و مبارکی است و می‌توانیم در این عید به گونه‌ای رفتار کنیم که رضایت امام زمان (عج) حاصل شود.
وی با تاکید بر پرهیز از توجه به خرافات در ایام عید تصریح کرد: توجه به مسائل خرافی طبق اطلاعاتی که به دست آمده است، کم شده و در ارتباط با چهارشنبه آخر سال مردم و جوانان آگاه شده‌اند.

قتل عام مسلمانان بحرین توسط عربستان اعجاب برانگیز است
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود لشکرکشی امارات و عربستان به کشور بحرین را محکوم کرد و گفت: کشوری به ظاهر اسلامی برای قتل عام مردم به یک کشور دیگر نیرو فرستاده و این مسئله‌ای عجیب است.
وی با اشاره به اینکه اعتراض مردم بحرین به صورت مسالمت‌آمیز دنبال شده و افراد معترض مسلح نیستند، یادآور شد: غربی‌‌ها سالیان طولانی ادعای دموکراسی داشته و با همین ادعا به سرکوب مخالفان خود می‌پرداختند.
وی تصریح کرد: ملتی به دلیل اینکه خواسته مشروع دارند قتل‌عام شده و نیروهای خارجی نیز برای سرکوب مردم وارد می‌شوند، آیا حتی یک کودک نیز چنین منطقی را می‌پذیرد؟

منبع : فارس

/ 0 نظر / 12 بازدید