گاردین روی دست بی بی سی بلند شد

http://www.javanonline.ir/Images/News/Larg_Pic/23-12-1389%5CIMAGE634357232367170000.jpg

روزنامه انگلیسی گاردین در انتشار اخبار و گزارش های فوق حرفه ای و جذاب روی دست تلویزیون سلطنتی انگلیس(بی بی سی) بلند شد در یک کشف جدید اعلام کرد که دولت ایران برای برخورد با مخالفان خود در تهران از کودکان سرباز 12 ساله ای بهره می گیرد که با وعده خوردن چلوکباب از روستاهای دوافتاده به تهران منتنقل شده اند!

 این روزنامه انگلیسی با ادعای این که این کودکان به باتون و اسلحه بادی مجهز هستند ، به نقل از زن میانسال مجهول الهویه ای که مورد حمله این کودکان قرار گرفته نوشت:« برخی از آنها 12 ساله بوده و احتمالاً در سنین قبل از بلوغ بوده اند. به گفته وی، آنها لهجه روستایی داشتند و این نشان می دهد آنها را از روستاهای بسیار دورتر از تهران آورده اند.»

 گاردین همچنین در ادامه گزارش خواندنی خود نوشت:«برخی نیز به گاردین گفتند آنها(کودکان 12 سرباز ساله) با وعده چلوکباب، یکی از غذاهای ملی ایران(!) جذب شده اند».

 این روزنامه انگلیسی در ادامه با دلسوزی هر چه تمام تر  به معاهده حقوق کودکان سازمان ملل اشاره کرد که این معاهده از کشورها می خواهد تمام ابزارهای ممکن را برای اطمینان از این موضوع به کار ببرند که افرادی که به سن 15 سالگی نرسیده اند، در امور خشونت آمیز نقش مستقیمی برعهده نداشته باشند!

 گفتنی است منبع عمده رسانه های غربی درباره اخبار تحولات ایران وابستگاه به گروهک های ضدانقلاب فراری هستند که به دلیل دوری از ایران ، توهمات مضحکی تحت عنوان خبر را به رسانه های مذکور ارائه می کنند که معمولا" در داخل کشور موجب استهزاء است. با این تحلیل روزنامه انگلیسی گاردین ،تلویزیون دولت انگلیس می بایست به جای تیترهای ازقبیل «شهرهای ایران چهره امنیتی به خود گرفت» و «سرکوب شدید معترضین توسط ماموران امنیتی» باید تیتر بزند: «شهرهای ایران در دست کودکان»!

 گفتنی است سال گذشته نیز در جریان اغتشاشات پس از انتخابات ، رسانه های غربی به نقل از منابع خود در بین گروه های ضدانقلاب مدعی شدند مامورانی که با آشوب های خیابانی برخورد می کنند ، عرب لبنانی و فلسطینی هستند!

 پس از حضور میلیونی مردم در تظاهرات تاریخی 9 دی 88 نیز که فقط در تهران برآورد جمعیت حاضر در راهپیمایی بیش از 5 میلیون نفر بود ، رسانه های ضدانقلاب در تفسیری جالب اعلام کردند که شرکت کنندگان در این راهپیمایی برای گرفتن کیک و ساندیس به خیابان آمده اند!

سربازان سرکوبگر 12 ساله که برای خوردن چلوکباب (این غذای ملی ایرانیان!) به تهران آمده اند نیز از جمله طنزهای جالبی است که مثل ماجرای کیک و ساندیس در تاریخ فتنه ماندگار می شود.البته تنها یک مشکل برای منابع خبری رسانه های غربی باقی می ماند که چگونه آقایان شورشی از ترس تعدادی کودک 12 ساله روستایی جرات آمدن به خیابان و عملی کردن قیام باشکوه خود را ندارند؟

دانلود فیلم

دانلود فایل ضمیمه

منبع : پایگاه اطلاع رسانی جوان

/ 0 نظر / 13 بازدید