پائیز و زمستان محشری خواهیم داشت

منبع: وبلاگ افق هشتم http://tetras.blogfa.com/post-23.aspx

سلام

مطلب جدیدی که کار کردم راجع به مطالب اخیر آقای عباس عبدی در روزنامه اعتماد هست که کاملشو براتون گذاشتم و در ذیل هر تصویر نوشته، نظرات خودم رو راجع به مطالبشون نوشتم.

عباس عبدی: پائیز و زمستان محشری خواهیم داشت.

حرف درستی که اتفاقا تمام مشکلات ما از درک نکردن مفهوم همین حرفه. اغلب مسئولین ما از طبقات بالای جامعه هستند و همین باعث میشه نتونن با بافت های پایین اجتماعی به خوبی ارتباط برقرار کنن. کسی که مزه محرومیت و فقر رو نچشیده چطور میخواد درد مستضعفین رو بفهمه؟ نتیجش اینه که آخر میان تو دوره سازندگی به جای اینکه درد طبقات محروم رو بفهمن و اون رو رفع کنن ،تئوری میدن که بخش محروم جامعه باید زیر چرخ های توسعه خرد بشن و از بین برن و یا در دوره اصلاحات مردمی رو که به خاطر وضع نابسامان معیشتی صدای اعتراضشون بلند شده را لشگر قابلمه بدستی معرفی کنن که حتی با توزیع رایگان مرگ موش اقدام به تشکیل صف های طویل میکنند. راجع به امکانات رسانه ای این طیف هم همین بس که پروپاگاندای رسانه ای آقایون در انتخابات 88 باعث به وجود آمدن این توهم براشون شد که کل جامعه فقط خودشونن و غیر از خودشون دیگه آدم دیگه ای تو ایران وجود نداره!!!

راجع به دسته اول بلاخره آقای عبدی خودش اصلاح طلب هست و آرزو های خودش راجع به جریان متبوعش را گفته اما فراموش کرده که در انتخابات مجلس هشتم که اصولگراها به صورت رسمی داخل ساختار سیاسی حضور داشتن از تهران با کلی دادار دودور فقط تونستن یک نفر رو راهی مجلس کنند و مابقی از شهرستان ها بودند. اما در حال حاضر مردم هنوز فتنه دو سال قبل آقایون رو فراموش نکردند و الان که نقاب از چهره اصلاح طلب ها افتاده نماینده های شهرستانی این طیف هم با توجه به مورد بالا و نیز این که با مشاهده مخالفت های دائمی با رئیس جمهور محبوبشون در مجلس نباید انتظار موفقیت چندانی داشته باشند هر چند پروپاگاندای رسانه ای توهم موفقیت را درونشان ایجاد کنه. راجع به دسته دوم هم فکر میکنم جامع توضیح داده باشند و از ضعف ایده پردازی همین بس که به جای سیاه نمایی درست و باور پذیر، رو آوردن به مجیز گویی و شرح قصه هایی در باب جن و جنگیری دولتیان که همین اتهامات خنده دار خودش خبر میده که این طیف چه تفکرات مسخره ای در ذهنشون دارند. ماشا الله به این جهان بینی جن پرور!!! راجع به سردمداران این گروه که سابقا هم راستی نامیده میشدند همین بس که قاطبه مردم در طول تاریخ انقلاب اگر خواستن از شخصیت هایی بد بگن این ها همیشه پای ثابت بودند و علتش هم اینه که سردمداران واقعیشون شدیدا دمشون به دم هاشمی گره خورده.

دسته سوم موضوعات محوری زیادی غیر از یارانه ها برای شرکت در انتخابات داره. همین که در طول شش سال مردم دیدند که شخصیتی بوده که شهر به شهر و روستا به روستا گشته و پای درد و دل مردم محروم نشسته و نیز این که کسی بوده که سهام عدالت رو بینشون توزیع کرده و به معنای واقعی کلمه  به وسیله هدفمندی پول نفت رو سر سفره هاشون آورده، مسلما در این انتخابات که صف بندی های سیاسی به طور بیسابقه ای در حال آشکار شدن هست رای هاشون هم با توجه به همین مساله جهت خودش رو کاملا پیدا میکنه. ضمنا از طرح آتیه کودکان هم بهیچ وجه نباید غافل شد. با توجه به این که رشد جمعیتی هم بیشتر از ناحیه اقشار فرودست هست همین که پدر مادری ببیند که با تولد فرزندشون ،توسط دولت حسابی باز میشه که در دوران جوانی فرزندشون، پشتوانه سرمایه ای خوبی براش خواهد بود تاثیر فوق العده ای روی پدر مادرها خواهد داشت. به هیچ وجه نباید از اثر روانی این طرح غافل شد.

خب دیگه این آقایون اگه واقعا مشق سیاست بلد بودند که مستقلا در طول این سی سال واسه خودشون دولت تشکیل میدادند. دیگه چششون دمبال روسای جمهور وقت نمی بود که تفقدی ببیند. حماقت به حدی بالاست که دم از حمایت از همین اقشار محروم میزنند و بعد هم علنا دمبال بیرون کشیدن پول نقد یارانه ها از دست مردمند. که چی بشه؟ مثلا دولت زمین بخوره؟ واقعا در مورد مردم نمیدونم این جماعت چطوری فکر میکنند. جالب تر اینه که جدای از همه این ها دم انتخاباتی ناراحتی خودشون رو نمیتونن از برداشته شدن پول نفتا از سر سفره های آقازاده ها و انتقال اون به سفره های مردم کتمان کنند و هر چند وقت یکبار به مدل های مختلف این ناراحتی رو بروز میدند.

فکر نمیکنم تصویر بالا نیاز به توضیح داشته باشه.

حقیقتا راستی ها (اصولگراها) تا کنون کدام شعار مردم پسندی رو دادند. کارهاشون یا همه تقلید بوده موقع انتخابات ها از اصلاح طلب ها ( دولت عشق، هوای تازه، ایران شایسته ایرانی و ...) یا مصادره همه طرح های احمدی نژاد به نفع خودشون. طرح رو احمدی نژاد میده و باز کار رو هم خود احمدی نژاد میکنه بعد پزشو نماینده محترم میده. اگه یک روز هم شعار های واقعی خودشون رو بدن که الان هم دقیقا دارن به همون سمت حرکت میکنند راجع به انتخابات مجلس نهم، شما مطمئین باشین مردم ازشون فراری میشن. بدون اغراق یه بخش عظیمی از ناراحتی سبز ها در سال 88 مربوط به گشت ارشادی بود که همواره به پای احمدی نژاد نوشته شده به ناحق، و پس از عدم جواب دهی همچین طرح هایی، آقای شجونی که خدا رو شکر راهش رو جدا کرده از احمدی نژاد، دو روز پیش میاد میگه همون طور که رضا خان به زور چادر رو از سر خانوم ها برداشت باید ما هم چادر رو زوری سر خانوم ها بذاریم(+). با این طرز تفکر اگه رای تونستید بیارید بگید براتون کف بزنم آقای شجونی!

برسیم سر وقت دولت. دولت از دو راه سخت افزاری و نرم افزاری قابلیت جذب رای طبقه متوسط رو داره. از لحاظ سخت افزاری، دولت این حجم مسکن مهر رو ساخته در تهران و شهرستان ها (برای تهران بخش عظیمیش امسال تحویل داده میشه) که بلاخره خانواده هایی در این ساختمان ها ساکن میشن و همین جماعت خودشون بهتر خواهند دونست که کدوم دولت خونه دارشون کرد. همچنین آمار ایجاد یک میلیون و ششصد هزار شغل رو هر چند چپ و راست از سر حسادت زیر سوال میبرند اما باز هم اونی که یکی از همین یک میلیون و ششصد هزار شغل رو بدست آورده بهتر میدونه چی به چیه و کی به کیه. البته نباید وعده دو میلیون و پانصد هزار شغل رو برای امسال نادیده گرفت که اگه دولت با وجود این همه هجمه در این وعده ای که داده موفق عمل کنه باید این تعداد رو هم اونوقت به یک میلیون و ششصد هزار تای قبلی اضافه کرد.

در بعد نرم افزاری که مربوط میشه به همون مسائل فرهنگی، به نظرم در زمان انتخابات 88 پروپاگاندای رسانه ای اصلاح طلب ها بسیاری از تفکرات احمدی نژاد رو به اسم خودش عرضه کرد و مجال ظهور و بروز تفکرات فرهنگی احمدی نژاد رو نداد و احمدی نژاد با تکیه به فاکتور های دیگه ای رای آورد. اما الان که دیگه نقاب از چهره اصلاح طلب ها افتاده و همچنین تندرو های کج فهم هم از دور و بر احمدی نژاد پراکنده شده اند فکر میکنم فرصت برای بیان دیدگاه های فرهنگی احمدی نژاد فراهم شده که اتفاقا قدرت رای آوری بالایی هم خواهد داشت ضمن این که مورد حمایت رهبری هم هست.

کسی که خالصانه برای خدا کار کنه مطمئنا مزدش رو هم خواهد گرفت. زنده کردن یاد امام زمان در دل های مسلمانان اصلا کار کوچیکی نیست. حالا مخالفا هر اسمی دوست دارن روش بذارن و بگن که احمدی نژاد منحرفه و حجتیه ایه! ما به حرف رهبری گوش میکنیم که میگه انصافا این احمدی نژاد بود که یاد حضرت زهرا و مهدی (عج) را در مجامع بین المللی زنده کرد.

این هم از حماقت های سیاسی آقایون اصولگراست. چون مردمی که همیشه به اصلاح طلب ها رای میدهند به هیچ عنوان حاضر نیستن رای هاشون رو به این جماعت با فکر بسته ای که دارند بدند. ضمنا ضرر این کار بیشتر از همه متوجه خود اصولگرا هاست. بخشی از جماعت حزب اللهی رو به ضرب و زور تبلیغات و دروغ پراکنی، ضد دولت کردند بعد حالا هم میخوان برن با فتنه گرای 88 ائتلاف کنن؟ آیا این ها نمیدونند که مردمی رو که از احمدی نژاد زده کردند قبل از این که از احمدی نژاد بدشون بیاد از این فتنه گرا بدشون میاد؟

دوما این حرکت باعث فرو پاشی اردوگاه اصولگرایی در نزدیکی انتخابات میشه چون اصولگراها بخش زیادیشون تندروهایی هستن که به هیچ وجه حاضر به ائتلاف با اصلاح طلب ها نیستند و هنگامی که مرزها بخوان برداشته بشن قطعا این جماعت واکنش تندی نشون خواهند داد.

اشتباه بزرگیه این حرف. به صرف این که جماعت طرفدار احمدی نژاد در درگیری های 88 حضور پیدا نکردند نمیشه همچین قضاوتی کرد. اگه حضور نداشتند به خاطر این بود که اصلا احمدی نژاد فراخوان نداد. چه لزومی داره که طرفداراشو بکشه وسط میدون، خیابون هارو تبدیل کنه به محل جنگ و درگیری مردم با مردم؟ ضمنا بخش اعظمی از حاضرین 9 دی همین طرفدارای احمدی نژاد بودند. مهمتر از همه این که با نگاهی اجمالی میشه به سادگی فهمید که حاضرین در تظاهرات های 22 بهمن از زمان حضور احمدی نژاد در پست ریاست جمهوری بسیار چشمگیر تر از زمان های قبل هست.

در آخر این که با پایان سکوت احمدی نژاد قطعا بخش اعظم کسانی که بر اثر تبلیغات اصولگرایان از احمدی نژاد جدا شده اند دوباره به جمع یاران او خواهند پیوست.

ان شاء الله

نظر هرگز فراموش نشود.

یا حق

/ 2 نظر / 36 بازدید
احمد

سلام علیکم! به روزم با منجی گرایی یا پایان اسلامگرایی؛ در مورد صحبت های مشایی در همین باره است. یک دفاع از سخنان اوست. نظری داشتی، خوشحال میشوم که بدانم! فی امان الله

احمد

سلام علیکم! با تسلیت امام جعفر صادق(ع) به روزم با نقدی بر مواضع آیت الله مصباح در مورد احمدی نژاد؛ که مستند به گفته های خودشان است. نظری داشتید خوشحال میشوم بدانم. فی امان الله