إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ

گروه فعالیت‌های قرآنی: پیشکسوت قرآنی کشورمان با اشاره به فاجعه سوزاندن قرآن توسط گروه‌های افراطی در آمریکا، گفت: خداوند عهد بسته «إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ: بى‏تردید ما این قرآن را به تدریج نازل کرده‏ایم و قطعاً نگهبان آن خواهیم بود.» این‌که مسلم است خداوند کید خودشان به خودشان بر می‌گردد و اسرائیل از روی زمین محو خواهد شد.

«عبدالرسول عبایی» پیشکسوت قرآنی کشورمان و داور مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) ضمن بیان این مطلب در محکومیت سوزاندن قرآن‌ توسط گروه‌های افراطی در آمریکا، اظهار کرد: قرآن کریم حق است و دشمنان اسلام و قرآن به این موضوع آگاهی دارند و می‌دانند که همان‌طور که پیامبر اسلام(ص) فرمود: «هرگاه فتنه‌ها بر شما یورش بردند به قرآن باز گردید.» اهمیت قرآن تا چقدر است.

وی افزود: دشمنان اسلام و قرآن کاملأ می‌دانند که قرآن چیست و چقدر با عظمت و با اهمیت است، لذا این کینه در دل این‌‌هاست و «وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ: و [دشمنان] مکر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است.»

عبایی تصریح کرد: دشمنان اسلام و قرآن در صدد خاموش کردن قرآن هستند ولی قرآن خاموش ‌شدنی نیست، «یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ: مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید.»

این پیشکسوت قرآنی در ادامه سخنانش گفت: دشمنان اسلام و قرآن تلاش خود را می‌کنند که نور خداوند و قرآن را خاموش کنند. آن‌ها از روز اول گفتند تا زمانی که قرآن در میان مسلمان‌ها است ما نمی‌توانیم کاری کنیم؛ دشمنان درصدد این هستند که قرآن را از مسلمان‌ها بگیرند و میان مسلمان‌ها و قرآن فاصله بیاندازند.

عبایی تأکید کرد: برای مسلمانان قرآن به عنوان کتاب آسمانی مقدس و متبرک است. بنابراین اکنون کل جهان اسلام از این کار موهن و زشت شعله‌ور شده و ناراحت است و با این کار احساسات مسلمانان را سوزاندند و ان‌شاء ‌الله این مکر و نیرنگی که صهیونیست‌ها از طریق مسیحی‌های و توسط گروه‌های افراطی انجام شد به سینه‌هایشان برگردد.

وی در ادامه سخنانش گفت: خداوند عهد بسته «إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ: بى‏تردید ما این قرآن را به تدریج نازل کرده‏ایم و قطعا نگهبان آن خواهیم بود.» این‌که مسلم است. وظیفه تک تک ما مسلمان‌ها این است که در مقابل، این کار ننگی که در پیشانی خود زدند، محکوم کنیم و معمولاً می‌بینیم که تظاهرات در اقصی نقاط جهان و حتی در نیویورک همین الان برگزار شده و اصحاب ادیان مختلف آمدند و وارد این تظاهرات شدند. این کار ننگی بود که این‌ها به آن دست زدند و مسلماً کید خودشان به خودشان بر می‌گردد و اسرائیل از روی زمین محو خواهد شد.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید