تبیین مهمترین راهکارهای رفع مشکلات جهان ازسوی رییس جمهوری اسلامی ایران

در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت:

 

تبیین مهمترین راهکارهای رفع مشکلات جهان ازسوی رییس جمهوری اسلامی ایران

 

رییس جمهوری اسلامی ایران با تشریح و تبیین ریشه ها و دلایل مشکلات امروز بشریت تصریح کرد: مشارکت همگانی در مدیریت جهانی تنها راه رفع نابسامانی‌ها و دفع ظلم و نفی تبعیض از جهان است.

 رییس جمهوری اسلامی ایران با تشریح و تبیین ریشه ها و دلایل مشکلات امروز بشریت تصریح کرد: مشارکت همگانی در مدیریت جهانی تنها راه رفع نابسامانی‌ها و دفع ظلم و نفی تبعیض از جهان است.
 دکتر محمود احمدی نژاد ظهر امروز به وقت محلی در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی و پیشنهاد کرد: این دهه، دهة مدیریت مشترک جهانی نامگذاری و از همة ظرفیت‌ها برای ایجاد جهانی متحد استفاده شود.
 رییس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه باید از همه ظرفیت های ایدة سازمان ملل به عنوان دستآورد بزرگ و تاریخی جامعة بشری حداکثر استفاده را کرد، گفت: نباید اجازه دهیم که سازمان ملل بیش از این از جایگاه اصلی خود یعنی محل تبلور ارادة جمعی ملت‌ها تنزل کرده و به ابزاری برای قدرت‌های جهانی بدل شود.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه باید با انجام اصلاحات اساسی و به معنای واقعی کلمه، مدیریت مشترک جهانی را تحقق بخشیم، خاطرنشان کرد: همه کسانی که تلاش کردند با حفظ اندیشه و مبانی وضع موجود اصلاحاتی انجام دهند، شکست خوردند؛ تلاش‌های ارزشمند جنبش عدم تعهد، گروههای 77 و 15 و برخی از شخصیت‌ها گرچه تاثیراتی داشته است ولی نتوانست وضعیت را تغییر دهد.
رییس جمهور با اشاره به اینکه تشکیل سازمان ملل برای ایجاد امکان مشارکت موثر همه ملت‌ها در تصمیمات جهانی بوده است، گفت: همه می‌دانیم که این امکان هنوز فراهم نشده و ریشه آن نیز عدم رعایت عدالت در ساختار و سازوکارهای مدیریتی سازمان ملل است؛ ترکیب شورای امنیت ناعادلانه است. تغییرات و اصلاحات برای تشکیل کامل و واقعی سازمان ملل نیاز اصلی و اساسی است که مجمع عمومی باید به آن بپردازد .
 دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه علت اصلی همه مشکلات بشر اعم از جنگ ، فقر و اشغالگری را باید در نظام حاکم بر امور بین‌الملل و شیوه مدیریت جهانی باورها و رفتارهای گروه حاکم جستجو کرد، گفت: قریب به اتفاق ملت‌ها و دولت‌های جهان در ایجاد مشکلات نقشی نداشته و ندارند بلکه خود قربانی بوده و خسارات فراوان دیده‌اند؛ مثل روز روشن است که همان برده‌داران و استعمارگران و مسببان جنگ اول و دوم و نابسامانیهای پس از آن تا به امروز با تغییر چهره بر شورای امنیت و مراکز اصلی اقتصادی و سیاسی جهان سیطره پیدا کرده‌اند.
رییس جمهوری اسلامی ایران آزادی حقیقی، عدالت، حق انتخاب، عزت، رفاه وامنیت پایدار را حق همه ملت‌ها دانست و تاکید کرد: کسب این ارزش‌ها نه از طریق اتکاء به مدیریت ناصالح جهانی موجود و یا دخالت مستکبران و یا از مجرای تفنگ‌ نیروهای ناتو بلکه در سایه استقلال و پذیرش حقوق متقابل و همدلی و همکاری بدست خواهد آمد.

دکتراحمدی نژاد با بیان اینکه حاکمان بر مراکز مدیریت جهانی با فاصله انداختن بین اخلاق و معنویت با زندگی اجتماعی ادعا می‌کنند که علت این وضع پیروی از راه انبیاء و ضعف ملتها و عملکرد چند گروه و فرد بوده و تنها اندیشه‌ها و راه و روش آنها نجات بخش جامعه بشری است، خاطرنشان کرد: آیا اینان صلاحیت ادامه مدیریت را دارند و آیا پذیرفته است که خود را مدعی انحصاری دفاع از آزادی و دموکراسی و حقوق انسانها و ملتها معرفی کنند و با همین ادعا کشورها را مورد حمله نظامی قرار داده و اشغال کنند؟
رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اگر فقط نیمی از هزینه‌های نظامی دولت امریکا و متحدینش در ناتو صرف رفع مشکلات اقتصادی ملت‌هایشان شود آیا اثری از بحران اقتصادی باقی خواهد ماند، گفت: اگر برخی کشورهای اروپایی به بهانه هلوکاست پس از شش دهه همچنان به صهیونیست‌ها جریمه می‌پردازند، آیا مسببان برده‌داری و استعمار نباید به ملتهای خسارت دیده، جریمه بپردازند؛ اگر خسارات دوران برده‌داری و استعمار پرداخت شود، وضعیت اَبَر سرمایه‌داران پشت صحنه دولتهای امریکا و اروپایی چه خواهد شد. آیا فاصله‌ای بین شمال و جنوب باقی می‌ماند.
دکتراحمدی نژاد با بیان اینکه نظام سلطه تحمل کوچکترین انتقاد و یا سئوال را ندارند و بجای پاسخگویی به تخلفات خود همیشه طلبکاری می‌کنند، گفت: با استفاده از شبکه استعماری رسانه‌ای در برابر سئوال از هلوکاست، سئوال کننده را مورد هجمه و تهدید قرار می‌دهند و در برابر سئوال از 11 سپتامبر تهدید به تحریم و حمله نظامی می‌کنند.
رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: پس از طرح ضرورت تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای روشن شدن زوایای پنهان ماجرای‌ تلخ 11 سپتامبر، که خواست دولتها و ملتهای مستقل و حتی ملت آمریکاست، به جای ارائه پاسخ روشن، اینجانب و ملتم توسط دولت امریکا مورد تهدید و فشار قرار گرفتیم.
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: به جای تشکیل کمیته حقیقت یاب 11 سپتامبر، متهم اصلی را که از مدتها قبل تحت نظر آنان بود کشتند و به دریا انداختند؛ آیا نمی‌بایست با محاکمه علنی متهم اصلی، عوامل تامین کننده فضای امن برای هواپیماهای مهاجم به برج‌ها، شناسایی و معرفی می‌شدند؛ چرا نباید با محاکمه علنی متهم اصلی، عوامل راه‌اندازی گروههای تروریستی و تحمیل جنگ و کشتار به ملتهای منطقه معرفی می‌شدند. آیا اطلاعاتی هست که باید مخفی بماند.
رییس جمهوری اسلامی ایران در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه آمدن جامعه‌ای برتر و ایده‌آل، با ظهور انسانی کامل که عاشق صادق و حقیقی همة انسان‌هاست، وعده قطعی خداوند است، تصریح کرد: جهان اکنون بیش از هر زمان دیگری شاهد بیداری گسترده در سرزمین‌های اسلامی، در آسیا،اروپا و امریکاست و هر روز بر دامنه تحولات عدالت طلب و آزادیخواه افزوده می‌شود و بدین ترتیب راه به سوی آن آیندة درخشان گشوده‌تر می‌گردد.

دکتراحمدی نژاد افزود: ملت بزرگ و تمدن ساز ایران آماده است تا در این مسیر زیبا و پر افتخار دست دیگر ملت‌ها را به گرمی بفشارد و در راستای ارادة جمعی جهانی همة توان خود را به مشارکت بگذارد. 
 

 

متن کامل سخنرانی ریاست محترم جمهور به شرح ذیل می باشد.

 

 

 

 
الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی جمیع الانبیاء والمرسلین و سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
جناب آقای رئیس
عالیجنابان
خانم ها و آقایان
خداوند عزیز و حکیم را سپاسگزارم که فرصت حضور در این مجمع را عنایت فرمود. از رئیس قبلی مجمع تشکر می‌کنم و به رئیس جدید تبریک می‌گویم.
-     یاد جان باختگان حوادث یکسال اخیر به ویژه زلزله و انفجار اتمی ژاپن، قحطی سومالی و سیل پاکستان را گرامی می‌دارم و از همگان می‌خواهم که کمک‌های خود را گسترش دهند.
-     طی شش سال در موضوعات مختلف جهانی و از ضرورت تغییر و تحول در مناسبات سخن گفتیم.
-     امروز با توجه به تحولات رو به گسترش از منظر دیگری به تحلیل آنها می‌پردازم.
-     می‌دانید که فصل مشترک و امتیاز انسان‌ها بر سایر موجودات برخورداری از فطرت انسانی است که هدیه الهی و جلوه روح خدایی است و از جمله:
-     ایمان به خدای ازلی و ابدی و قادر و خالق و تدبیر کننده امور عالم 
-     مهرورزی به هم نوع، بخشندگی و عدالت طلبی و صداقت در کلام و عمل
-     عزت طلبی و تعالی جویی مادی و معنوی و آزادی و آزادی‌خواهی و مطالبة آزادگی
-     نفی ظلم، فساد و تبعیض و حمایت از ستمدیدگان
-     مطالبه سعادت، صلح و امنیت پایدار برای همگان
-     این‌ها برخی از جلوه‌های فطرت الهی و مشترک انسانی است که به وضوح، در آرزوهای تاریخی، از طریق میراث ماندگار نظم و نثر و آثار تحقیقی و هنری و نیز در تحولات و جنبش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود را نشان داده است.
-     همه پیامبران الهی و مصلحان به این امور دعوت کرده‌اند.
-     خداوند انسان را صاحب کرامت و سقف رشد و پرواز او را تا مقام جانشینی خود خواسته است.
دوستان
-     روشن است که علیرغم دستآوردهای بزرگ تاریخی از جمله مجمع ملل متحد که محصول تلاش‌ها و مبارزات انسانهای آزاداندیش و عدالت‌طلب و همکاری‌های بین‌المللی بوده است، جامعه بشری با آرزوها و آرمانهای فطری خود فاصلة بسیار دارد.
-     عموم ملتها از وضع موجود ناراضی‌اند.
-     به رغم تمایل عمومی انسانها به صلح، پیشرفت و برادری، همانگونه که می‌بینیم:
-     جنگها، کشتارها، فقر گسترده، بحرانهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، تبعیض‌ها، تحقیرها، خودخواهی‌ها و ناامنی‌ها، حقوق و شخصیت ملت‌ها را مخدوش نموده و رنج‌ها و خسارات غیر قابل جبرانی را تحمیل کرده است.
-     حدود سه میلیارد نفر فقیر در جهان با روزی کمتر از 5/2 دلار و بیش از یک میلیارد نفر آنان بدون حتی یک وعده غذا در روز زندگی می‌کنند.
-     40% فقیرترین جمعیت جهان فقط 5% درآمد و 20% ثروتمندترین 75% درآمد را دارند.
-     روزانه بیش از 22 هزار کودک به دلیل فقر در مظلومیت کامل می‌میرند.
-     80% امکانات مالی امریکا در اختیار 10% جمعیت و 20% آن در اختیار90% جمعیت است.
-     به راستی علت چیست؟ و راه حل کدام است.
-     حاکمان بر مراکز مدیریت جهانی با فاصله انداختن بین اخلاق و معنویت با زندگی اجتماعی ادعا می‌کنند که علت این وضع پیروی از راه انبیاء و ضعف ملتها و عملکرد چند گروه و فرد بوده و تنها اندیشه‌ها و راه و روش آنها نجات بخش جامعه بشری است.
اما دوستان؛
-     غیر از این است که علت اصلی را باید در نظام حاکم بر امور بین‌الملل و شیوه مدیریت جهانی جستجو کرد.
-     لطفا به این سئوالات توجه فرمائید:
-     چه کسانی طی چند قرن دوره سیاه برده‌داری ده‌ها میلیون انسان را به زور از افریقا و سایر مناطق ربوده و در امریکا و اروپا قربانی مطامع مادی خود کردند.
-     تحمیل بیش از چهار قرن دوره غم‌بار استعمار و اشغال سرزمین و چپاول گسترده منابع و نابودی استعدادها و زبان و فرهنگ و هویت ملتها را چه کسانی انجام داده‌اند.
-     چه کسانی جنگهای اول و دوم جهانی با حدود هفتاد میلیون کشته و صدها میلیون مجروح و آواره و جنگ کره و ویتنام را راه انداختند.
-     چه کسانی با فریبکاری، صهیونیست‌ها و بیش از شصت سال جنگ، آوارگی، ترور و کشتار را بر ملت فلسطین و ملتهای منطقه تحمیل و از آن حمایت نموده‌اند.
-     چه کسانی دهها سال دولت‌های دیکتاتوری و کودتایی را بر ملتهای امریکای لاتین، آفریقا و آسیا تحمیل کرده‌ و با آنان رابطه صمیمی داشته‌اند.
-     چه کسانی از بمب اتم علیه مردم بی‌دفاع استفاده کردند و امروز هم هزاران کلاهک هسته‌ای ذخیره کرده‌اند.
-     اقتصادِ چه کسانی متکی به فروش سلاح و ایجاد جنگ برای مصرف آن است.
-     چه کسانی صدام را در حمله به ایران و تحمیل 8 سال جنگ و استفاده از بمب شیمیایی و حمله به شهرها تجهیز و تشویق کردند.
-     چه کسانی به بهانه حادثه مشکوک 11 سپتامبر، و در واقع برای سلطه بر خاورمیانه و نفت آن، افغانستان و عراق را اشغال کردند و میلیون‌ها نفر کشته و مجروح و آواره بر جای گذاشتند.
-     چه کسانی با لغو نظام برتون‌وودز دهها هزار میلیارد دلار بدون پشتوانه خلق کرده و به تبع آن تورم را به بازار جهانی تزریق و معادل این رقم هنگفت را از دسترنج ملتها تصاحب کردند.
-     چه کسانی سالانه بیش از 1000 میلیارد دلار یعنی بیش از تمام کشورهای دنیا هزینه نظامی دارند و به هر بهانه‌‌ای دائماً ملت‌ها و دولت‌های مستقل را به حمله نظامی تهدید می‌کنند.
-     بدهکارترین دولتهای دنیا کدام دولت‌ها هستند.
-     مدیران اصلی مراکز سیاستگذاری اقتصاد جهانی چه کسانی هستند.
-     چه کسانی مسبب بحران اقتصادی‌اند و تبعات آن را در آمریکا، اروپا و همة جهان بر ملتها تحمیل می‌کنند.
-     چه کسانی برای فروریختنِ فوری چند هزار تن بمب بر سر ملتها آمادگی دارند ولی برای رساندن اندکی کمک به مردم بحران‌زده سومالی و یا سایر نقاط به ماهها زمان نیاز دارند.
-     شورای امنیت که مسئول امنیت جهانی است در سیطره چه کسانی است.
-     دهها سئوال مشابه وجود دارد که البته پاسخ آنها روشن است.
-     قریب به اتفاق ملت‌ها و دولت‌های جهان در این امور نقشی نداشته و ندارند بلکه خود قربانی بوده و خسارات فراوان دیده‌اند.
-     مثل روز روشن است که همان برده‌داران و استعمارگران و مسببان جنگ اول و دوم و نابسامانیهای پس از آن تا به امروز با تغییر چهره بر شورای امنیت و مراکز اصلی اقتصادی و سیاسی جهان سیطره پیدا کرده‌اند.
همکاران گرامی
-     آیا اینان صلاحیت ادامه مدیریت را دارند و آیا پذیرفته است که خود را مدعی انحصاری دفاع از آزادی و دموکراسی و حقوق انسانها و ملتها معرفی کنند و با همین ادعا کشورها را مورد حمله نظامی قرار داده و اشغال کنند؟
-     آیا گُل دموکراسی و آزادی از موشک‌ها و بمب‌های نیروهای ناتو شکوفا خواهد شد.
خانم‌ها و آقایان؛
-     اگر برخی کشورهای اروپایی به بهانه هلوکاست پس از شش دهه همچنان به صهیونیس
/ 2 نظر / 65 بازدید
فردوس

سلام دوست عزيز زین ماتمى که چشم ملائک ز خون ترست گویا عزاى صادق آل پیغمبرست یا رب چه روى داده کزین سوگ جانگداز خلقى پریش خاطر و دلها پر آذرست شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) رو به شما و همه مسلمین تسلیت عرض میکنم[گریه][گریه] امام جعفر صادق (ع) : شيعيان ما با يكديگر مهربانند ، چون تنها باشند خدا را ياد كنند . (اصول كافي ، ج 3 ، ص 268) اگه امام مهدی عجل الله الان کنارتون بود چطوری بهشون تسلیت می دادی؟؟؟؟؟؟؟به وبلاگم بیا و به راحتی هرچی میخوای به آقا بگی رو بگو.......[گریه][گریه]

ایرونی

راست گفت دیگه. بیان از ما یاد بگیرن تا مثل ما موفق و سربلند در جهان باشن...!!! مگه امریکا میفهمه مدیریت یعنی چی؟! اگه مدیران و رییس دولت های ایران فقط 1 سال امریکا رو مدیریت کنن؛ اونوقت امریکایی ها هم مثل ما در صلح و صفا و ارزانی و صداقت و عدالت و دموکراسی و شکوه و جلال و نعمتهای الهی غرق میشن!