نگاهی به تشابه عجیب تهمتهای وارده بر مختار و دکتر احمدی نژاد

بررسی تشابه عجیب اتهامات مشترک  مختار و احمدی نژاد :

1- کذاب و دروغگو بودن

کذاب و دروغگو خواندن مختار  

یکی از اتهامات دشمنان به مختار ، دادن لقب‏ «کذاب»‏ به وی می باشد که در تمام متون بدان اشاره شده است و به طور گسترده ای در جامعه آن روز گسترش یافته بود.

باید دانست، مهم ترین عامل برای متهم کردن مختار ضرباتی است که او بر پیکر امویان و زبیریان و منافقان داخلی وارد کرده بود. هنگامی که خبر کشته شدن مختار به مکه رسید، ابن زبیر خبر را چنین به ابن عباس داد:

«الم یبلغک قتل الکذاب؟‏ آیا خبر کشته شدن کذاب به تو نرسیده است؟»

ابن عباس گفت: کذاب کیست؟ ابن زبیر گفت: مختار است. گویا تو کراهت داری که او را کذاب خطاب کنی، ابن عباس گفت: «ذلک رجل قتل قتلتنا و طلب بدمائنا و شفی صدورنا و لیس جزاءه منا الشتم و الشماتة‏؛ او کسی است که قاتلان ما را کشته، انتقام خون ما را گرفته و دل های ما را تسکین داده است».

بار دیگر وقتی که پیش او ذکری از مختار به میان آمد، ابن عباس گفت: «صلی علیه کرام الکاتبون‏».

کذاب و دروغگو خواندن احمدی نژاد

اوج اتهامات به احمدی نژاد دادن نسبت دروغگویی به وی مخصوصاً در شروع تبلیغات انتخاباتی بود که با طرح و برنامه ریزی از پیش تعیین شده و توسط سران فتنه و بازیگران پشت پرده به او نسبت داده شد ، شدت و تکرار این مدعا به گونه ای بود که به سرعت در اذهان و بالاخص در ذهن مغرضین و مخالفین جای گرفت و اتهام زنی ها علیه دکتر و نسبت کذاب و دروغگو دادن به او روز به روز بیشتر و بیشتر شد ، متاسفانه هنوز هم عده ای بصورت رسمی و غیررسمی و از تریبونها و رسانه های خود این تهمت واهی را منتشر می کنند و در آخرین مورد، این روزها با کذب خواندن آمارهای رسمی که احمدی نژاد آن را بیان می کرد ، غیرمستقیم احمدی نژاد را به دروغگویی متهم کردند که با واکنش تند ولی امر مسلمین مواجه شد.

2- بی تفاوتی نسبت به ولایت یا ولایت گریزی

ولایت گریزی مختار

این تهمت بیشتر از ناحیه خوبان و افرادی که کینه و عداوتی با مختار نداشتند مطرح شده و می شود ، مدعیان مطرح می کنند که چرا مختار برای آغاز قیام خود هیچ اجازه آشکاری از امام سجاد(ع) نگرفت و از آن حضرت کسب تکلیف نکرد و چرا بعد از اینکه به حکومت رسید حکومت را تقدیم آن حضرت نکرد و. ....

ما در اینجا قصد پاسخگویی به این مسئله آشکار را نداریم اما به صورت اختصار می توان گفت که هنوز چند سالی از واقعه ی خونین کربلا نگذشته بود و هنوز تاریخ بی وفایی مردم از سویی و وحشیگری ظالمان از سوی دیگر را از یاد نبرده بود و باید گفت که این مخفی ماندن رابطه مختار و امام سجاد(ع) عین حکمت و مصلحت بود ، برای جلوگیری از ایجاد کربلایی دیگر و قتل عام اهل بیت(ع) ، همچنانکه ائمه دیگر ، به علت آماده نبودن جامعه با وجود اصرار دوستان مبنی بر وجود انبوه یاران ، قیام نکردند ، از سویی دیگر می توان گفت مختار به صورت واضح با محمد بن حنفیه که بعنوان نائب و نماینده امام سجاد(ع) شناخته می شد ، مکاتبه داشت و کسب تکلیف می کرد.

ولایت گریزی احمدی نژاد

(....) در سخنانی برخی را منافقانی خواند که در زمان انتخابات با «پرچم ولایت» جلو آمده بودند!!!

ولایت گریزی احمدی نژاد امروز ، نقل هر محفلی است بخصوص نیروهای خودی ، این تهمت آن قدر برجسته و پر رنگ شده است که حتی عده ای که نه تنها ذره ای اعتقاد به ولایت فقیه نداشته و در عمل نیز تا آنجا که توانسته اند سنگ اندازی کرده اند ، اینک میدان دار ولایت گریزی احمدی نژاد شده اند و با انواع و اقسام دروغ و فریب و بزرگنمایی سعی در به کرسی نشاندن ادعای خود دارند.

البته در این میان سیر تحولات نیز به نوعی شکل گرفت و مصالحی ایجاد شد  و مسائلی پیش آمد که علی الظاهر ادعای مخالفان را ثابت می کند اما غافل از اینکه همانند حرکت مختار خطرات بزرگی وجو دارد که چاره ای جز ابهام آفرینی و اجرای برنامه های پیچیده و در عین حال جدی ، برای فریب دشمن وجود نداشت و گذشت زمان می تواند به خوبی پرده ها را کنار بزند و اسرار  و مصالح را آشکار کند.

3- تهمت ادعای ارتباط با عالم غیب

ادعای نبوت و ارتباط با جبرئیل

از جمله افتراهایی که به مختار زده شده این است که از او نقل کرده‌اند که او با جبرئیل ملاقات کرده و با او سخن گفته و از نزد او برخاسته است.

گویا این تهمت مغرضانه از سوی اشراف فراری کوفه و در راستای تخریب چهره مختار در انظار مسلمین، بر او زده شد و سپس دستگاه جبار اموی و همچنین دست اندرکاران زبیری برای مخدوش کردن شخصیت مختار روی آن تبلیغات وسیعی به راه انداختند و جاعلین حدیث و فقهای درباری نیز بر آن صحه گذاشتند. چگونه ممکن است، کسی در کوفه در مرکز مهم اسلامی آن روز در میان مسلمانان متعصب و آگاه و در حضور راویان و ناقلان حدیث و شاگردان مخلص امیرالمؤمنین علیه السلام  و شیعیان کوفه ادعای نبوت بکند و کسی متعرض او نشود؟ و چگونه عقل قبول می­کند که مختار با چنین ادعایی توانست مردم عراق را به دور خود جمع کند و آن قیام عظیم را رهبری نماید؟ قطعاً اگر مختار چنین ادعایی داشت، در همان ابتدا از سوی شیعیان و مسلمانان کوفه طرد میگردید، در صورتی که میبینیم شیعیان مخلص اهل بیت علیهم السلام  تا آخرین لحظه حیات مختار در کنار وی بودند و با جان و مال خود از مختار و هدف مقدسش دفاع کردند. از آن گذشته روایات بسیاری که در مدح مختار از لسان اهل بیت علیههم السلام  و ائمه دین در عظمت شخصیت مختار وارد شده است، خود دلیل دیگری بر بی اساسی این اتهامات ناروا است.

ادعای ارتباط با امام زمان(عج) در مورد دکتر احمدی نژاد

همانگونه که شاهد بودیم احمدی نژاد از هنگام ظهور در فضای سیاسی ایران گفتمانهای متعددی را به صورت قدرتمندی احیاء کرد ، یکی از این گفتمانها ، بحث مهدویت بود که تا آن زمان به طرز تاسف آوری در جامعه مذهبی و سیاسی مغفول بود ، البته ایجاد این موج مهدوی بی هزینه نبود و مخالفان این بستر را بهترین فرصت برای اتهام زنی های مضحک و تاسف آور یافتند ، حافظه جامعه به خوبی به یاد دارد که چند سال بعد اتهام ارتباط با امام زمان(عج) و رفتارهای آنچنانی احمدی نژاد تا چه حد گسترده ای در جامعه منتشر شد تا جایی که مخالفان بی پروا ، آن را آشکارا در رسانه ها مطرح می کردند.

نمونه ای از اتهامات مضحک که در  فضایی مسموم وارد شد :

تهمت پهن کردن سجاده خالی ، گذاشتن بشقاب خالی ، اذن گیری در کارهای مهم  ، ادعای ارتباط مستقیم ، ارتباط با انجم حجتیه و ...

البته این تهمت های واهی نشان می داد که دست مخالفان در رویارویی با احمدی نژاد تا چه اندازه خالیست!  

استفاده از سحر و جادو

ساحر خواندن مختار

راندن به چوب سحر و جادو از قدیم در حیات مردان الهی دیده می شود ، فرعون زمانی که از رویارویی با موسی عاجز شد برای فریب افکار  مردم، به او گفت : مطمئناً تو ساحری زبردستی هستی که برای دنیای خود می خواهی ما را استثمار کنی ، چون از قدیم بحث سحر و جادو امری نادرست بوده فلذا برای باطل نشان دادن طرف مقابل ترفند خوبی به شمار می رفته است.

دشمنان مختار در دشمنی با او کوتاهی نکردند و او را ساحر نیز معرفی کردند و به حدی او را مذمت نموده‏اند که امر بر شیعیان هم مشتبه شده بود به طوری که او را سب می‏کردند. این امر حاکی از آن است که تبلیغات دشمنان فوق العاده وسیع و مؤثر بوده است. آنچنان که در مختارنامه دیدیم وقتی که ابن حر و محلب اهوازی در برابر سیاست های هوشمندانه ابوعمره کیسان (کیان ایرانی) شکست خوردند ، آن را به سحر و جادوی مختار نسبت دادند!  

 

تمهت سحر و جادو در مورد دکتر احمدی نژاد

امروز کمتر کسی است که اسم احمدی نژاد را شنیده باشد و تهمت سحر و جادوی وی به گوشش نرسیده باشد ، به لطف برخی از دوستان ، آنچنان این شایعه پخش گردیده است که برخی آن را حققیت مطلق پنداشته و تحلیل های خنده داری ارائه داده اند ، استفاده اطرافیان احمدی نژاد از سحر و جادو و رمالی و جادوگری و به پیش بردن کارهای خود و حتی سحر شدن احمدی نژاد توسط اطرافیان خود ، اکاذیبیست که هیچ سند و مدرکی بر آن ارائه نشده و به علت جنجالی بودن به سرعت منتشر گردیده است.

در جریان وقایع اخیر نیز ، تعدادی از همکاران نزدیک رییس جمهور ایران متهم شده اند که از جادو گری و قدرت های ماوراء طبیعی برای پیشبرد سیاستهای احمدی نژاد استفاده کرده اند. با وجود رد چندین باره این خرافات توسط رئیس جمهور ، متاسفانه این تهمتها همچنان وجود دارد.

در رد این مدعا همین بس که: اوایل ورود امام به مدرسه علوی، یک عده دوان دوان آمده بودند که: علیه امام سحر و جادو شده و باید باطل السحری به امام بدهیم. امام هم لبخندی زده بودند که «این حرف ها چیست؟ من خودم باطل السحرم».

تهمت قدرطلبی

قدرت طلبی مختار

یکی دیگر از اتهامات تاسف آور در مورد مختار قدرت طلب بودن وی می باشد ، در برخی منابع، خونخواهی امام حسین(ع) را هدف دوم مختار از قیام ذکر کرده و هدف اول او را رسیدن به قدرت عنوان کرده‌اند  و داستانسرایی کرده اند که مختار، قصد امارت و حکومت داشته و در کنارش هم تمایلات شدید شیعی داشت. بنابراین از سن 45 سالگی به بعد سعی کرده با راس قدرت تماس پیدا کند. همسرانی که داشت یکی دختر والی بصره بود و دیگری دختر والی کوفه . مختار به دلیل جایگاه پدرش و جایگاه قبیله‌ای از مقداری جایگاه اجتماعی برخوردار بود و به دلیل پدرش، مردم او را احترام می‌کردند. بنابراین جایگاهی در دستگاه حکومتی داشته و سعی کرد به قدرت دنیایی دست یابد ولی چون به تنهایی نمی‌توانست، خودش را به اهرم‌های قدرت متصل می‌کرد. و درخواست مختار از ابن زبیر را در قالب دو منظور میدانند که هم قدرت داشته باشد و هم اینکه بخواهد با تکیه بر این قدرت انتقام بگیرد.

در برخی منابع شدت اتهامات بدانجا رسیده که گفته شده، اصرار ابراهیم و ابوعمره سبب شده باشد تا مختار، قاتلین شهدای کربلا را قصاص کند و شاید اگر مختار خودش بود و این اصرارها نبود مصلحت حکومت را به این موارد ترجیح می‌داد و با این شدت انتقام نمی‌گرفت.

قدرت طلبی احمدی نژاد

قدرت طلبی اتهام دیگری ست که به احمدی نژاد نسبت میدهند ، این اتهام نیز به کرات در رسانه های عمومی و تریبونها توسط دوست و دشمن در بوق و کرنا شده و می شود ، در اینجا به نمونه ای از این نقل ها اشاره خواهیم کرد:

... احمدی نژاد کسی است که برای تداوم قدرتی که در خواب خود هم نمیدید به این راحتی ها دست بردار نیست و حاضر است مانند طالبان به تداوم بقا بپردازد. با طرح شعارهای عوام فریبانه و پوپولیستی به قدرت میرسند در صورتیکه دقیقا احمدی نژاد، مصداق یک فاشیست تمام عیار است. او عطش سیری ناپذیری برای کسب قدرت و باز هم قدرت دارد. وی قدرت را مطلق و در تمامیت آن میخواهد و حاضر به تقسیم آن با احدی نخواهد بود . مسئله احمدی نژاد نه بر سر دفاع از حقوق ملت که خود بزرگترین ناقض آن است, نه بر سر آزادی که خود بزرگترین سلاخ آن است , نه بر سر اجرای قانون که خود بزرگترین مانع آن است و نه هیچ مسئله انسانی و شرافت آمیز دیگری است بلکه فقط و فقط قدرت است. احمدی نژاد به هیچ قیمتی از اریکه قدرت پایین نخواهد آمد....!!

یا در اظهار نظر دیگری یکی از نمایندگان استان تهران در مورد جریان انحرافی با اشاره به شاخصه مشترک جریانهای فتنه افزود: این گروه‌ها وقتی به قدرت می‌رسند، از آنجایی که عطش قدرت انسان را به سمتی سوق می‌دهد که قدرت خود را گسترش دهد، سعی می‌کنند که موانع پیش روی خود را کنار بزنند.

ایرانی گری و توجه بیش از حد به ایرانی ها

ایرانی گری مختار

اتهام دیگر مختار که در تواریخ متعددی بدان اشاره شده است ، اتهام ایرانی گری می باشد ، مختار به دلیل دوستی و همراهی با کیان ایرانی، و حمایت از ایرانیان در میان هم کیشان عرب خود، به ایرانی گری متهم میشد. کیان سردار ایرانی است که از کودکی با مختار عرب بزرگ شده و رفاقت این دو عده ای را مخالف خودش کرده است ولی به قدری با هم صمیمی اند که تاکید کیان ، مختار را از زراعت رهانیده و او را به سمت سیاست و بعدها مجدداً به جنگاوری می کشاند .

ایرانیان در نبود امام، زیر سلطه اعراب از عدالت و مواهب اجتماعی دور گشته اند و شهروند درجه دوم به شمار می رفتند. مثلا مواجب سربازان ایرانی بسیار اندک تر از مواجب اعراب است ، حتی در دوره ای مواجب سرباز ایرانی حذف شده بود . مختار به تبعیت از امام علی(ع) بعدها که به قدرت رسید در راستای پیاده کردن عدالت در مواجب نظامی اقدام کرد و ایرانیان اسب سوار مجدداً اجازه پیدا کردند که در رزم ها سوار بر اسب شوند. جامعه کوفه در این دوره تلفیقی از اعراب مسلط و ایرانیان یا موالی تابع و مطیع بود. ایرانیان در قیام مختار نقش فعالی داشتند در برخی منابع آمده که حتی در یک لشکر سه هزار نفری مختار تنها هفتصد نفر عرب بودند. اشراف عرب از موالی ناراحت بوده و در این باره به مختار اعتراض می کردند و بدین خاطر بود که برای تخریب چهره مختار وی را متهم به میدان دادن به ایرانی ها کردند.

ایرانی گری احمدی نژاد

یکی دیگر از تهمتهای رایج در مورد احمدی نژاد ، بحث ایران و ایرانی گری وی می باشد ، مخالفان اینگونه نشان می دهند که احمدی نژاد با تاکید زیاد بر ایران و ایرانی سعی در ایجاد مکتب ایرانی در مقابل مکتب اسلام دارد و اینگونه است که سیل تخریبات بر علیه ایرانی گری احمدی نژاد سرازیر می شود :

علی مطهری، در اظهار نظری عنوان کرده بود که نوروز اختراع "نیاکان احمق" ماست و در یک جامعه ی علوی راستین آداب دوره ی جاهلیت ایرانی (!)،باید کنار گذاشته شوند (این بیان احمقانه درحالیست که ائمه هدی از جمله امام صادق و باقر به اهمیت نوروز اشاره ویژه دارند و ومیفرماید عجم آنرا زنده داشتند و قد رشناختند و شما ـ اعراب ـ آنرا ضایع نمودید

توکلی که همگان از کینه و می توان گفت دشمنی او با احمدی نژاد خبر دارند ، در نامه ای نوشته است که آقای احمدی نژاد در گفت و گوی تلویزیونی اخیر خود، ۴۵ بار از کلمات “ایران”، “ایرانی” و “ایرانیان” استفاده کرده است.

او، از این که رئیس جمهوری ایران شهروندان این کشور را “تافته جدابافته” معرفی می کند و در مورد آنها سخنان “گزافه و غیر واقعی” می گوید، انتقاد کرده است. تکرار کلمه “ایران” در سخنرانی های اخیر آقای احمدی نژاد عمدی بوده است.

یا در اظهار نظر دیگری محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه گفت: تراشیدن مکتب ایرانی یک ایدئولوژی شاهنشاهی است  و نماد جریانی است که با الفاظ اصولگرایانه قصد دارد به جنگ اصول انقلاب برود.

حمله فرد پشت پرده فتنه ها در آستانه اجلاس خبرگان به "مکتب ایران" بسیار جالب توجه است و انسان را به یاد فیلم مختار نامه می اندازد که حاکم منصوب آل زبیر در کوفه که خود با قاتلین کربلا وحدت کرده بود، مختار را کذاب بن کذاب می نامید و برای از میان برداشتن مختار و شکست جریان طلب کنندگان خون امام حسین  علیه السلام  به بهانه حضور چند ایرانی در رکاب مختار، مردم کوفه را از حاکمیت عجم می ترساند و همه را بر ضد مختار می شوراند !

و نمونه های بسیار دیگر ...

خشونت و جنگ طلبی

خشونت و جنگ طلبی مختار

یکی از تهمتهای وارده به مختار خشونت طلبی است ، مـخـتـار تـصـمـیـم گـرفـت با تمام قوا، همه مسبّبان حادثه عاشورا را مجازات کند و آنان را به سزای اعمال ننگین خود برساند. این هدف اصلی مختار بود و در این کار، تا حدی موفق گردید. او بـه نـیـروهـایـش دسـتـور داد در هر مکان و هر زمان، عاملان حادثه کربلا را یافتند؛ به جزای اعـمـالشـان بـرسانند و به هیچ وجه، به آنان رحم نکنند. این دستور اجرا شد و جمع کثیری از عـامـلان حـادثـه کـربـلا بـه دسـت عـدالت و انـتـقـام سـپـرده شـدنـد و بـه جـزای اعمال زشت خود رسیدند.

بـر خـلاف شایعات امویان و بعضی گزافه‌گویی‌ها، در نهضت مختار، فقط قاتلان امام حسین (علیه‌السلام) و عاملان حادثه کربلا کیفر دیدند و در تاریخ حتی یک مورد تعرض به زنان، کودکان و افراد بی گناه از سوی او مشاهده نشده است، بلکه آنچه از تاریخ به دست می‌آید این است که مختار و نیروهایش اصول انسانی و ارزش‌های الهی را رعایت می‌کردند.

خشونت و جنگ طلبی احمدی نژاد

با کمال تعجب می بینیم که یکی دیگر از تهمتهای وارده بر احمدی نژاد نیز ، تهمت خشونت و جنگ طلبیست ، این تهمت هم از ناحیه منافقان داخلی و خارجی و هم از طرف مستکبران و کفار بر احمدی نژاد وارد می شود ، از آنجایی که احمدی نژاد استقرار حکومت جهانی اسلام، مبارزه با اسرائیل و امپریالیسم تلاش همه جانبه برای ایجاد حکومت عدل جهانی را مکررا از اهداف خود اعلام کرده و از گروههای اسلامی در لبنان و فلسطین کمک و حمایت می کند و با نفی مکرر هولوکاست و لزوم پاک شدن اسرائیل از صفحه جغرافیا، به زعم عده ای چهره جنگ طلب و صلح ناپذیر از خود نشان میدهد؛ مخالفان و دشمنان وی ، او را بدین تهمت تخریب می کنند.

سیاست ایران در زمینه ادامه غنی سازی، بی اعتنائی به هشدار ها و رد هر گونه مصالحه با قدرت های جهانی ، از دید عده ای، جنگ طلبی , دشمن تراشی، تشدید بدبینی و متحد نمودن دیگر کشورها علیه ایران را باعث شده است که انرا در نتیجه سیاستهای جنگ طلبانه ! احمدی نژاد میدانند!

البته به خوبی می دانیم که جتگ طلب نامیدن احمدی نژاد علتی ندارد جز سازش ناپذیری او در برابر مستکبرین و قدرتهای سلطه گر و  زورگو و استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل..

شک یاران نزدیک و تهمت آنها در اثر موضع پیچیده و مبهم

شک یاران نزدیک و بدبین شدن به مختار

مختار در طول زمان مقدمه سازی برای قیام و حکومت خود بنا بر مصالح گوناگون که لحاظ آنها با رعایت جوانب صحیح گاه از واجبات می گردد ، بعضاً رفتار مبهم و پیچیده ای را اتخاذ کرد که گاه حتی توسط نزدیک ترین یاران خود درک نمی شد و نتیجه آن ایجاد شک و بدبینی بود که به طور مکرر در طول حیات سیاسی مختار و در میان نزدیکان و یاران او ایجاد شد ، در این میان ، تبلیغات سوء دشمن که به طور ماهرانه و هنرمندانه ای منتشر می شد نیز نقش مهمی ایفا می کرد. رفتار مصلحت آمیز مختار قبل از قیام در خدمت به آل زبیر ، مصالحه ابتدایی با قاتلان کربلا ، برخورد دور از انتظار با برخی دشمنان و ... از جمله این نقاط مبهم حیات سیاسی مختار است که تحلیل آن برای نزدیکان وی دشوار بود فلذا موجب ایجاد شک و تردید نسبت به مختار در دل آنها می گردید.

شک کیان

وقتی مختار در ابتدای حکومتش و به جهت تقویت دولت نوپایش به برخی مصلحت ها تن داد و برای مثال آن شاعر عرب "بن حمام" (که بدی های زیادی به کیان ایرانی و جبهه حق کرده بود) را مورد لطف خود قرار داد، باعث شد کیان به دلیل شرایط روحی که پس از مرگ خانواده اش به او دست داده بود؛ به خود، قیام ، مختار و ... شک می کند و خود را کنار کشیده خانه نشین می شود.

شک عبد الرحمان

دیگر یار مختار (عبدالرحمان) بعد از دریافت پیام مختار به یاری حق شک کرد تا جائیکه با رفتن به مکه شک خود را در مورد صحت صدور نامه از شخص محمد حنفیه سوال کرد

شک به احمدی نژاد در میان خودی ها و حامیان او

در حیات سیاسی احمدی نژاد علی الخصوص طی یکی دو سال گذشته نیز می توان به موارد مبهمی که موجب شک و بدبین شدن حامیان خالص او شده و حتی عده ای را به مخالفت با وی کشاند ، مشاهده کرد ، حمایت از مشایی ، قضیه وزیر اطلاعات ، بحث رابطه با آمریکا ، رفتار قابل تامل در برخی حوزه های فرهنگی و ... از موارد مبهم رفتار سیاسی احمدی نژاد است ، هرچند ما اعتقاد داریم که نگاه کلی به شخصیت و کارنامه احمدی نژاد نشان می دهد که به احتمال قریب به یقین در اکثر این موارد مصالحی وجود دارد که بسیاری از نیروهای خودی از آن بی خبر بوده و البته بنا بر دلایل متعدد امکان گفتن آن مصالح نیز وجود ندارد و در مقاطع زمانی محدود چاره ای جز در پیش گرفتن رفتاری مبهم و پیچیده و تدبیر اوضاع داخلی و خارجی در مقابله با کفار و منافقین نیست و همین مطلب موجب گردیده است که بخش قابل توجهی از فعالان سیاسی حامی احمدی نژاد به علت بی خبری و همچنین عدم تحلیل سیاسی درست وقایع جاری داخل و خارج ، با چشم بدبینی و شک و تردید به احمدی نژاد و اقدامات وی بنگرند و برخی دلسوازنه تذکر دهند و عده ای هم با نیات درست یا نادرست شروع به تخریب و بدگویی دولت کرده و آتش اختلاف را روشن کنند که این آتش در چند ماه گذشته بسیار شعله کشید تا جایی که ولی امر مسلمین که بارها و بارها بر مهم نبودن مسائل مذکور و فرعی بودن آنها تاکید فرموده بودند برای چندمین بار  به طور آشکاری به این مسئله مهم پرداختند و نسبت به ترویج این مباحث نهیب زدند.

"همه باید مراقب ایجاد شکاف، ایجاد فتنه، ایجاد بدبینى نسبت به دستگاه باشند. اینهائى که مى‌بینید گوشه و کنار، بدون هیچ قیدو بندى، بدون هیچ ملاحظه‌اى، نظام دولت اسلامى را، دستگاه جمهورى اسلامى را متهم میکنند؛ هرچه از دهنشان در مى‌آید، به نیابت از دشمن میگویند؛ براى اینکه اگر صداى دستگاه‌هاى تبلیغاتى جبهه‌ى ضد اسلام و صهیونیستها و آمریکائى‌ها به گوش کسى نرسید، اینها جبران کنند و همان حرفهاى آنها را به گوش مردم برسانند، اینها به ملت خیانت میکنند؛ این در حقیقت یک خیانت واضح است. مردم را نسبت به یکدیگر، نسبت به مسئولین، نسبت به خدمتگزاران بدبین کردن، فضاى یأس‌آلود به وجود آوردن، یکى از این راههاست."

"هر اقدامی که موجب مغشوش و تهمت آلود شدن فضا شود و مردم را نسبت به یکدیگر بدبین و مردد کند، به ضرر کشور است."

" به کسانی که بدنبال مصالح کشور هستند توصیه می کنم از این اختلاف‌های جزئی و غیراصولی صرف‌نظر کنند."

تاسیس گروه انحرافی در مهدویت!

تشکیل فرقه انحرافی کیسانیه  توسط مختار

یکی دیگر از تهمتهای وارده بر مختار که توسط مخالفان و دشمنان منتشر شده است ، تشکیل فرقه انحرافی کیسانیه می باشد ، شیعه ۱۲ امامی، «کیسانیه» را از نخستین گروه‌ها در مذهب شیعه می‌داند که در اندیشه «مهدویت» انحراف ایجاد کرد

در برخی منابع آمده، مختاربن ابی عبیده ثقفی، بنیانگذار شعبه‌ای از مذهب شیعه خوانده شده که از آن با نام «کیسانیه» یاد می‌شود .

ادعا میکنند مختار به پشتیبانی از همین هواداران خود بود که به "بهانه"کشته شدن امام سوم شیعیان، قیام کرد و امامت و مهدویت محمد حنفیه (پسر سوم حضرت علی) را تبلیغ کرد.

جواب این اتهام آن است که: اولا، کیسانیه بعد از مرگ محمدبن حنفیه اعلام موجودیت کردند و مختار در زمان خود محمدبن حنفیه کشته شد. ثانیا، نه مختار قائل به امامت محمدبن حنفیه بود و نه خود محمدبن حنفیه قائل به امامت خودش، بلکه او به تصریح روایت امام صادق علیه السلام  اقرار به امامت امام سجاد علیه السلام  داشت «عن الصادق علیه السلام  ما مات محمدبن حنفیه حتی اقر لعلی بن الحسین  علیه السلام   .» مختار از سرسپردگان مکتب اهل البیت(ع) بود محمد بن حنفیه به نمایندگی و وکالت از امام سجاد علیه السلام چهره معنوی و حمایتی قیام مختار از جانب امام چهارم بوده است پس تهمت کیسانی گری و ایجاد گروه انحرافی در مهدویت که به مختار زده می شود کاملا بی اساس است.

تشکیل فرقه انحرافی در مهدویت توسط احمدی نژاد و یارانش

از همان روزی که احمدی نژاد رئیس جمهور شد ادبیات مبارکی را وارد عرصه سیاسی کرد، ادبیات انتظار و فرج که به سرعت به موجی قدرتمند تبدیل شد که نه تنها داخل کشور که فضای جهانی را پر کرد .

اما مخالفان دقیقاً از این نقطه قوت احمدی نژاد بعنوان حربه ای برای تخریب و جنگ با وی استفاده کردند ، بررسی اسناد و سخنرانی ها نشان میدهد که اول بار ، هاشمی بحث گروه انحرافی را کلید زد ، وی که به علت شکست سنگین و از دست دادن هیبت خود در سال 84 به دنبال انتقام گیری بود از این موج مهدوی بعنوانی جریانی انحرافی یاد کرد و به مخالفان و دشمنان احمدی نژاد گرا داد تا کجا را بزنند و چگونه تخریب کنند.

ادعای ترویج مهدویت بی مرجعیت و بی روحانیت ، بردن کشور به سمت باتلاق مهدویت ! و فتنه نامیدن موج مهدوی که توسط احمدی نژاد برخواسته بود بارها و بارها توسط هاشمی مطرح گردید و به دلایل مختلف ، من جمله غبارآلود و فتنه گون بودن فضا از سویی و اجبار احمدی نژاد در  اتخاذ عملکرد مبهم از سویی دیگر  موجب گردید که بحث گروه انحرافی به سرعت در فضای جامعه منتشر شود که متاسفانه میزان آن در میان نیروهای خودی به دلایل مختلف بیشتر از نیروهای غیرخودی بود در حالی که ولی امر مسلمین آن را نوعی اختلاف سلیقه و فکر ، عنوان نموده و همگان را به پرهیز از آن و نادرست بودن آن امر فرمودند. تذکر مجدد این مسئله که هاشمی بعنوان آغازگر این تخریب و تهمت به احمدی نژاد بود گویای بسیاری از مسائل است.

10 - بد دین و دارای تفکر مذهبی نادرست بودن

بد دین بودن مختار

یکی دیگر از تهمتهایی که مخالفان و دشمنان مختار ، از امویان ، زبیریان و منافقان داخلی برای وی تراشیدند تهمت بددینی مختار بود که به نوعی همان مفهوم دین التقاطی یا برداشت شخصی از دین را به ذهن متبادر می کند ، همانگونه که در سریال مختارنامه نیز دیدیم بارها و بارها از این تهمت بر علیه مختار استفاده شد و تواریخ متعدد به نقل از دشمنان مختار این تهمت را ثبت کرده است که می توان این تهمت در برآیند تهمتهای قبلی دانست که در مجموع انسان کذاب ، ساحر ، قدرت طلب ، مدعی دروغین و .... را می توان در یک کلام بددین و دارای مذهب نادرست و غلط معرفی کرد که متاسفانه دشمنان با همه ی درخشندگی چهره مختار به ناچار او را  بدین تهمت نواختند.

لیبرال مسلک بودن احمدی نژاد

یکی از تهمتهایی که متاسفانه برخی از مخالفان دکتر طی یکی دو سال گذشته به وی داده اند ، تهمت لیبرال بودن است که همان ترجمان بددین بودن در عصر حاضر می شود ، افرادی مانند علی مطهری و توکلی بارها از این تهمت برای تخریب چهره احمدی نژاد استفاده نموده اند. هرچند در اوائل حرکت احمدی نژاد بخصوص در کوران انتخاب 84 مخالفان احمدی نژاد با معرفی وی بعنوان فردی متحجر و دارای افکار طالبانیسم که در واقع قرینه و معکوس تفکر لیبرالی می باشد چهره وی را مخدوش کردند ، تهمت تحجر نیز به نوعی صفت بددین بودن را که مختار بدان متصف بود ، به ذهن می رساند.

11- عاقبت شوم تهمتها و تخریب ها

اثرگذاری تهمتها و ریزش قریب به اتفاق یاران

همانگونه که در پایان حرکت مختار می بینیم ، هرچند مختار و قیامش به هدف نهایی خود که قصاص قاتلین کربلاست می رسند اما متاسفانه فضای مسموم تهمتها و تخریب ها کارگر می شود و حتی نزدیکترین یاران مختار را به وی بدبین می کند و در نهایت باعث می شود که در لحظه حساس که باید لشگریان و یارانش گوش به فرمان وی داده و به مقابله با دشمن منافق که با نقاب تزویر وارد میدان شده است ، بشتابند ، پا سست کرده و نافرمانی نمودند و در نهایت آنچه نباید بشود ، شد و به فجیع ترین شکلی توسط دشمن قتل عام شدند.

اثرگذاری تاسف بار فضای تهمت و تخریب بر روی بخشی از حامیان احمدی نژاد

در مورد احمدی نژاد می بینیم که با وجود اینکه الحمدلله مردم بصیر ما که بفرموده ولی امر مسلمین در فتنه ها روسفید و قبول شدند ، همچنان حامیان همیشگی احمدی نژاد هستند و با باور وی بعنوان خادم خود او را یاری می کنند و در سفرهای استانی عاشقانه ابراز محبت و علاقه می کنند ، اما متاسفانه بخشی از فعالان سیاسی و حامیان وی که در فضای مسموم تهمت و تخریب ، دچار سوء تحلیل شده و حتی به مخالفان سرسخت وی تبدیل شده اند.

... و این پایان ماجرا نیست ، مطمئنا با شدت یافتن تحولات داخل و بخصوص تحولات منطقه و جهان ، امتحانات بزرگ تر و البته تهمتهای بیشتری در راه است و اگر زودتر این تحلیل های نادرست اصلاح نگردد ، ممکن است در لحظات حساس و نقاط عطف نظام دچار هزینه های سنگینی شود ، هرچند ما اعتقاد داریم که به لطف حق و به برکت خون شهیدان این انقلاب مقدمه ساز ظهور بوده و در آینده نزدیک به پیروزی نهایی اسلام منتهی خواهد شد و شکستی در کار نیست اما مطمئناً کسانی که دچار سوء تحلیل شوند ، هرچند هزینه هایی را نیز به نظام تحمیل کنند اما در نهایت خود زیان کرده و دچار خسران خواهند شد.

 

 

تشابهات احمدی نژاد و جناب مختار :

1- کیاست و زیرکی

کیاست و زیرکی مختار

بسیاری از مورخان و محدثان اهل سنت مختار را قبل از قیام فردی خیّر و اهل فضل برشمرده­اند. او دارای صفات پسندیده و عقلی سرشار بود. نقل است که او انسانی هوشمند و بلند همت بود که به اوج شرافت و عزت نائل شده بود؛ مختار مردی حاضر جواب و دور اندیش بود و حدسش به خطا نمی­رفت. در کتاب الفخری او به شرافت نفس و علو همت و بزرگواری ستوده شده است. منقول است که امام علی(ع) مختار را هنگامی که طفلی کوچک بر زانوی خود نشاند و با هنگامی که بر سرش دست می کشید با کلماتی به او مدال کیاست و هوشمندی داد. اتخاذ تصمیم های زیرکانه در عالم سیاست و جنگ و برخورد با دشمنان و مخالفان به خوبی از عمق هوشمندی و کیاست مختار پرده برمی دارد.

کیاست و زیرکی احمدی نژاد

به اذعان دوست و دشمن احمدی نژاد از هوش فوق العاده ای برخوردار است ، وی در میان چهره‌های سیاسی سه دهه اخیر ایران به سادگی می‌تواند رتبه نخست تیزهوشی را به دست آورد. او نشان داده است در تحولات سیاسی 7-8 سال اخیر کشورمان یک سروگردن از همقطارانش بلندتر بوده و با وجود برخی خللها، در گردباد رخدادهای سیاسی، خود را نباخته و گرفتار نیامده است.  به عنوان یکی از نمونه ها میتوان این را برشمرد که احمدی نژاد در اقدامی هوشمندانه بدون هیچ جناح بندی از همان ابتدا صف خود را از هر جناحی چه باندهای قدرت چپ و راست چه جناح اصلاح طلب یا اصولگرا جدا کرد و بصورت فردی مستقل به صحنه میدان آمد  با اتکال بر پشتوانه خداوند و دست قدرت حق یعنی عموم مردم و

/ 1 نظر / 109 بازدید
مهسا

معلوم نیست چقدر مثل چنین انسانهایی باید شهید بشند و از دست برن تا خلاصه ماها بفهمیم و صاحب بصیرت بشیم