فشل کردن سفرهای استانی دولت با قشون کشی و استفاده از ابزار فساد اقتصادی

پروژه جدید جریان تکفیری:
فشل کردن سفرهای استانی دولت با قشون کشی و استفاده از ابزار فساد اقتصادی
خاموش کردن شعله جریان عدالتخواهی به پرچمداری دکتر احمدی‌نژاد که در انتخابات سال ۱۳۸۴ افروخته شد؛ بی‌شک و یقینا خواسته جریانهای کمین کرده برای انتخاباتهای پیش روی از جریانهای اصولگرایی یا بهتر بگوییم مدعی اصولگرایی تا اصلاح طلبان و دست‌های پشت پرده است.
 
این غرور نیست بلکه حقیقتی است که رقابت با کاراکتری به نام احمدی‌نژاد که دارنده و زنده کننده شعارهای اصولی انقلاب است، هماننده تاباندن نور چراغ قوه‌ای است بر چهره خورشید، که اگر اینگونه نبود امروز شاهد اینهمه تخریب‌های ناجوانمردانه و به دور از اخلاق علیه دولت نبودیم.
 
شاید اگر مخالفان دولت نهم و دهم طی مدت شش سال گذشته توان خود را صرف تبیین فعالیتهای خود و پرهیز از تخریب دولت می‌کردند امروز وجهه‌ای بهتر از این داشتند، تاملی در وضعیت نه چندان با ثبات جریانهای کنونی نشان می‌دهد که فقر گفتمانی در همه این جریانات به عنصر مشترکی در برابر گفتمان عدالتخواهی تبدیل شده؛ که در کوتاه مدت یا میان مدت نفس این بازیگران عرصه سیاست را در مسیر منازعات سیاسی و اجتماعی خواهد گرفت.

منظور از گفتمان نیز رجعت به گفتمانهای مردود و مرده‌ای همانند آنچیزی که دولتهای سازندگی و اصلاحات به ارمغان آوردند نیست، اصالت گفتمانی که ماده و تبصره‌های آن همه بوی شعارهای انقلاب و اسلام می‌دهند و شجاعت، ایستادگی، زیر بار حرف زور نرفتن، عدم مصالحه با مستکبرین و بسیاری دیگر از موارد از ویژه گی‌های آن است همراه با پیشرفتهای مادی و معنوی‌‌ همان گفتمان فوق الذکر است که در ساحت سیاسی امروز خود را نمایان کرده و رقابت حول محور آن است.

این فقر گفتمانی از سر و روی تمام گروههای سیاسی می‌بارد، چه آن‌ها که خود را میراث خوار احمدی‌نژاد معرفی کرده و موج ۸۴ را متعلق به خود می‌دانند و امروز در جبهه‌ای به نام پایداری گرد هم آمده‌اند، چه جریانات تکنوکرات همچون قالیباف که سعی در نمایش ظواهر انقلابی و اسلامی دارد اما به دلیل تفاوت ذاتی این جریان با شعارهای مذکور کاریکاتورهایی با سر بزرگ اشرافیگری و دست و پایی کوچک از نمادهای عدالتخواهی ترسیم می‌شود، که سردار سابق و شهردار امروز مجبور است به پایین شهر برود و از فقر مردم گلایه کند و از آن سوی برج میلاد را نماد گفتمان تکنوکراتیک خود کرده و اشرافیت بی‌غم را زیر کرسی سالن‌های گردان آن گرم کند.
 
در این بین حتی جریانات دیگری که چندی است رفتارهای سهم خواهانه خود را نمایان کرده‌اند نیز ره به جایی نخواهند برد.

این مطلب در پی آن است تا به پروژه جدید مین گذاری جریان تکفیری بر سر راه دولت اشاره کند که طی دو هفته گذشته رسما مقدمات آن کلید خورده است.
 
طبق آنچه که پیش از این گفته شد فقرای گفتمانی، تخریب و نمایش تغییر در ماهیت شعارهای احمدی‌نژاد را در دستور کار قرار داده‌اند تا فضای رقابت در آینده برایشان فراهم شود.
 
بعد از گذشت مدت زمانی از آخرین دور سفرهای استانی قرار است دور چهارم از این سفر‌ها با پرواز کابینه به سمت اردبیل انجام شود، متاسفانه در این مدت شاهد انتشار اخباری هستیم که در آن دولت را تهدید به فشار در این سفر‌ها می‌کند، به عنوان نمونه سایت خبری مشرق در خبری با تیتر "در آستانه چهارمین دور سفرهای استانی؛ مشایی استعفاء می‌دهد یا برکنار می‌شود؟" می‌نویسد: «یکی از مهم‌ترین چالش‌های دکتر احمدی‌نژاد در آغاز سفرهای استانی، حضور اسفندیار رحیم مشایی همراه رئیس جمهور و هیات دولت است که یقینا باعث بروز اعتراض‌های جدی و طرح شعارهای داغ مردمی علیه همراهی عناصری چون مشایی با دکتر احمدی‌نژاد خواهد شد.»

پیش از این سایت "الف" متعلق به احمد توکلی با انتشار یادداشتی مبنی بر "مردم در سفرهای استانی یکدل و یکصدا بخواهند" می‌نویسد: «مردم می‌توانند در سفرهای استانی با سر دادن شعارهایی در سخنرانی‌های رئیس جمهور این نظر خود را که ارجحیت دارد نسبت به خواسته‌های شخصی را به گوش رئیس جمهور برسانند. باشد که رئیس جمهور مومن و متعهد با عملی ساختن خواسته مردم مبنی بر حذف کامل آقای مشایی از دولت، به شعارهای خدمتگزارانه خود جامه عمل بپوشاند.»
با توجه به موارد بالا پروژه جدید این جریان با نظر به موارد زیر تکمیل خواهد شد:

۱- احتمال قشون کشی در برابر جایگاه سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد در سفرهای استانی توسط برخی جریانات بر کسی پوشیده نیست؛ اما این امر نیازمند مقدماتی همچون آماده کردن افکار عمومی است؛ هیچ انگی مانند انگ فساد اقتصادی نیز پتانسیل بالای تخریب را ندارد.

۲- طی دو سه روز گذشته شاهد رونمایی از یک اختلاس بزرگ ۲۸۰۰ میلیادر تومانی از بانک صادرات به ریاست آقای جهرمی بودیم، که بلافاصله با یادداشت مدیر مسئول روزنامه کیهان و متهم کردن جریان موهوم انحرافی همراه شد و پس از آن نیز جهرمی طی مصاحبه‌ای با توجیه مدیریت ضعیف خود از دست داشتن یک جریان سیاسی درون دولت در این قضیه سخن گفت.

بستن این اتهام به دولت با فضای سیاسی امروز کشور و جولان رسانه‌های تکفیری و سانسوری قسمتی از پازل برنامه جریان تکفیری است علیه دولت؛ تا بخواهد عامل اصلی این فساد بزرگ اقتصادی مشخص شود جریان مذکور بهره خود را از این فضا برده و افکار عمومی را تحریک کرده است. همچون موضوع یک میلیارد دلار مشهور که در ‌‌نهایت بی‌گناهی دولت در آن ثابت شد اما فتنه گران از این موضوع در تبلیغات انتخاباتی سوءاستفاده کردند.
 
۳- رییس کل دیوان محاسبات کشور گفت: «در بودجه ۸۹، ۱۲/۱میلیارد دلار درآمد حاصل از مازاد فروش نفت باید به حساب ذخیره ارزی واریز می‌شد که دولت این میزان را واریز نکرده است که بر این اساس در بهمن ماه سال ۸۹ ما این گزارش را برای رسیدگی به کمیسیون انرژی ارائه دادیم که آن‌ها با رای قاطعی این گزارش را برای رسیدگی به قوه قضائیه ارائه دادند». این سخنان بلافاصله به تیتر مشترک اول روزنامه‌های اصلاح طلب و همچنین تکفیری تبدیل می‌شود.

این موارد نشان می‌دهد جریان مذکور تمام تلاش خود را صرف تخریب سفرهای استانی کرده است، بی‌شک سفرهای استانی نقطه قوت دولت و موجب علاقه و شور بیشتر مردم به دولت و احمدی‌نژاد است، از اینرو در این مرحله دو رویکرد در رابطه با سفرهای استانی برای جریان تکفیری پیش رو است:

الف: یا فشار‌ها به دولت در سفرهای استانی از سوی کارناوالهای اجیر شده منجر به صرف نظر دولت از ادامه سفرهای استانی می‌شود. (که این امر با توجه به تیزهوشی احمدی‌نژاد، اکثریت مردم همراه با دولت و کمی کارناوال‌ها احتمالا نشدنی است.)

ب: جریان تکفیری از سفرهای استانی به عنوان ابزاری برای انتقال شبهاتی که در رسانه‌های خود مطرح می‌کنند به بدنه اجتماعی مردمی استفاده می‌کند.
 
همه این موارد در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها از سفرهای استانی دولت تمجید کرده بودند، در کنار این نیز شاهد توصیه‌های جدی ایشان مبنی بر کنار گذاشتن اختلافات و وحدت نیز بوده‌ایم.
 
طی چند ماه گذشته مجموعه دولت به همراه رئیس جمهور نیز سکوت و پرهیز از دامن زدن به اختلافات را در دستور کار قرار داده‌ است.

به نظر می‌رسد با توجه به نقاط قوت دولت و طبق سنت الهی هیچ یک از این رویکرد‌ها جواب نخواهد داد.
منبع : ابصارنیوز
/ 1 نظر / 14 بازدید
کلاس هنر

سلام به همه ی دوستان عزیزم درصورت تمایل محبت کنیدخاطرات اول دبستان خودرا در چند خط بنویسید .