تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      در افق آینده (اقتصاد و معیشت - فرهنگ و معنویت - سیاست و حکومت)
احمدی نژاد درست می گوید؛ دولت "محور" کشور و "نماد" نظام است نویسنده: - یکشنبه ٤ مهر ۱۳۸٩

عبدالرضا داوری مدیر عامل صندوق بازنشستگی صنایع مس طی یادداشتی که در وبلاگ شخصی خود منتشر ساخته است اظهارات دکتر احمدی نژاد پیرامون جایگاه مجلس و ریاست جمهوری را مورد تایید خود قرار داد.


به گزارش رهوا -- ماهیت مردمی انقلاب اسلامی سبب شده  که مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن از جایگاه رفیعی در مناسبات ملی و بین المللی برخوردار باشند.اصول 54 و 55 و نیز اصول 62 تا 90 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، حوزه اختیارات و کیفیت اعمال قوه مقننه و مجلس شورای اسلامی را تعیین نموده است. بر مبنای اصول مذکور تشکیل دیوان محاسبات برای  رسیدگی و حسابرسی از کلیه حسابهای وزارتخانه‏ها، موسسات، شرکتهای دولتی ، وضع قانون در عموم مسایل در حدود مقرر در قانون اساسی،شرح و تفسیر قوانین عادی، حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور، تصویب عهدنامه‏ها، مقاوله‏نامه‏ها، قراردادها و موافقت‏نامه‏‏های بین‏المللی ، تصویب اصلاحات جزیی در خطوط مرزی کشور، تصویب استخدام کارشناسان خارجی ،تصویب انتقال به غیر در مورد آن دسته از بناها و اموال دولتی که از نفایس ملی باشد، قابل انتقال به غیر تصویب گرفتن و دادن وام یا کمکهای بدون عوض داخلی و خارجی، دادن رای اعتماد به هیئت وزیران، مورد سوال قرار دادن و استیضاح هیئت وزیران و رییس جمهور و رسیدگی به شکایات از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضاییه محدوده فعالیتها و حوزه اختیارات مجلس شورای اسلامی را تعیین می نمایند.
2-  با وجود اختیارات گسترده و نیز جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی برای تاثیرگذاری در مناسبات فرهنگی  ، سیاسی ، اقتصادی و نظامی جمهوری اسلامی ایران ، در ادوار مختلف و از سوی سیاسیون و دست اندرکاران مجلس شورای اسلامی تلاش شده است تا با استناد به یکی از عبارات امام راحل(ره) مبنی بر آنکه "مجلس در راس امور است" ، "مجلس" به عنوان نهادی "فراقانون" و "فراساختار" معرفی شود. هنوز اقدامات ساختارشکنان حاضر در مجلس ششم فراروی خاطره ملت ایران قرار دارد که با دستاویز قرار دادن همین عبارت تلاش داشتند تا شوکران زهرآلود ذلت را از پایگاه پارلمانتاریستی خود به کام نظام اسلامی بچشانند.
3-اگر از رویکرد اخباری گری در مورد دیدگاهها و مواضع امام راحل عظیم الشان عبور کنیم و تلاش نماییم تا با تکیه بر سیره و منظومه فکری رهبر فقید انقلاب اسلامی ، روح و جان مواضع ایشان را دریابیم به نظر می رسد که  جمله " مجلس در راس امور است" بر اساس ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ، درست فهمیده نمی شود چراکه اولا بر مبنای اصل 93 قانون اساسی ، "مجلس شورای اسلامی بدون وجود شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد" این بدان معناست که اعتبار قانونی فعالیتهای مجلس شورای اسلامی متکی به ایجاد نهاد شورای نگهبان از سوی ولی فقیه است و در صورت انحلال شورای نگهبان از سوی ولی فقیه ، مجلس شورای اسلامی غیرفعال و به عبارت دیگر منحل خواهد شد. بنا براین حیات مجلس شورای اسلامی در یک فرایند دومرحله ای متکی به حکم و نظر ولی فقیه است.ثانیا اختیارات مجلس شورای اسلامی تماما  طی اصول 54 و 55 و نیز اصول 62 تا 90 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احصا و منحصر شده و بر مبنای نظر امام راحل که فرمودند :" قانون برای مجلس حدود معین کرده است تخلف از این حدود نشود."* تاکید بر اختیاراتی فراتر از آنچه که در اصول مذکور مندرج است ، مسموع نیست.
4- جناب آقای دکتر احمدی نژاد در گفت و گو با روزنامه ایران ضمن اشاره به بحث استقلال قوا از یکدیگر خاطرنشان کرد: "بعضی‌ها استقلال قوا را فقط برای قوه مقننه و قوه قضائیه می‌خواهند. اتفاقاً قوه مجریه، قوه اول کشور است، بعضی‌ها یک جمله حضرت امام(ره) را متعلق به زمانی که نظام ما پارلمانی بوده برجسته می‌کنند، آن‌زمان رئیس‌جمهور مسئول اداره کشور نبوده بلکه نخست‌وزیر مسئول اداره کشور بوده که از طریق مجلس انتخاب می‌شده است. آن موقع مجلس بالا‌ترین بود. اکنون در قانون اساسی قوه مجریه بار اصلی اداره کشور را بر دوش دارد و قوای دیگر باید کمکش کنند.ضمن این‌که در قوه مجریه، جایگاهی است به‌نام ریاست جمهوری. رئیس جمهوری علاوه بر این‌که رئیس جمهور هست، رئیس دولت هم هست. رئیس جمهور بعد از رهبری بالاترین مقام کشور است، رئیس جمهور مجری قانون اساسی هم هست، این دیگر به استقلال قوا ربطی ندارد. مردم رأی مستقیم می‌دهند، رئیس‌جمهور که انتخاب می‌شود، رئیس دولت است، رئیس قوه مجریه است، این یک قوه مستقل است. علاوه بر این‌ها رئیس‌جمهور مجری قانون اساسی هم است، مسئول امور اداری، برنامه، بودجه و استخدامی کشور شخص رئیس جمهور است. یعنی سایر قوا هم اگر بخواهند کار برنامه، بودجه، استخدامی و اداری داشته باشند مسئولش رئیس‌جمهور است. معنای این موضوع، دخالت در قوا و نقض استقلال قوا نیست." در رابطه با این فراز از اظهارات رییس جمهوری ذکر 2 نکته مفید است:
1-4- طبق اصل 113 قانون اساسی ، رئیس جمهوری  مسئولیت اجرای قانون اساسی را بطور مطلق و عام و بدون قید به عهده دارد.در متن سوگندی که رئیس جمهوری طبق اصل 121 قانون اساسی ادا می نماید خود را شرعاًََ وقانوناً به انجام این مسئولیت ملتزم می نمایدو همانگونه که از متن سوگند نامه هم پیداست، سوگند او منحصر  به حوزه قوه مجریه نیست.اصل 113 قانون اساسی 3 شأن برای رئیس جمهور در عرض هم قائل شده که عبارت است از "بالاترین مقام رسمی کشور بودن بعد از رهبری" ، "مجری قانون اساسی" و "ریاست قوه مجریه". بدین ترتیب ضمن آنکه  هر یک از قوا بر اساس استقلال و تفکیک قوای نسبی وظایف خود را انجام می دهند و نباید تداخلی در وظایف یکدیگر داشته باشند، ولی در شأن بالاترین مقام رسمی کشور بعد از ولی فقیه، رئیس جمهوری بر کار دو قوه دیگر نظارت دارد تا از اصول قانون اساسی تخطی نکنند.ضمن آنکه رئیس جمهوری ، حتی به عنوان ریاست قوه مجریه هم در عرض روسای قوه مقننه وقضائیه قرار نداشته و از شانی فراتر از آنان برخوردار است چراکه رییس جمهوری با رای مستقیم مردم و تنفیذ ولی فقیه در منصب ریاست جمهوری قرار می گیرد حال آنکه "رییس قوه مقننه" هم از کسب رای مستقیم مردم و هم از تنفیذ ولی فقیه محروم است و صرفا به مدت یکسال بارای تعداد محدودی از نمایندگان مجلس بر کرسی ریاست قوه مقننه تکیه می زند و متداولا در عرف علوم سیاسی به عنوان "سخنگوی مجلس " شناخته می شود و از آنجا که برای انتصاب رییس قوه قضائیه نیز رای مستقیم مردم  دخالتی ندارد ، بنابراین رییس جمهوری تنها مقامی در میان تمامی مقامات ارشد قوای سه گانه است  که از مسیر یک انتخاب مردمی –  ولایی منصب خود را در اختیار می گیرد. با توجه به این مطالب رئیس جمهور اولا نماینده منتخب و مستقیم مردم و یکی از مظاهر برجسته حاکمیت ملی است (اصل114) ، ثانیا عالی ترین مقام رسمی کشور پس از ولی فقیه است ( اصل 113 ) ، ثالثا  مورد تائید ولی فقیه است ( اصل 110 «9» )  و رابعا  مجری قانون اساسی و رئیس قوه مجریه است ( اصل 113 ). در عین حال  شورای نگهبان به عنوان مفسّر  رسمی قانون اساسی نیز چنین برداشتی از اصل مورد بحث داشته است . مواد 13 تا 16 قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیت های ریاست جمهوری اسلامی ایران که به تائید شورای نگهبان رسیده است، به ویژه ماده 15که بر اساس آن "به منظور اجرای صحیح و دقیق قانون اساسی ، رئیس جمهور حق اخطار و تذکر به قوای سه گانه کشور را دارد"، آشکارا بر عمومیت مسئولیت رئیس جمهور نسبت به غیر از قوه مجریه دلالت می کند.
2-4- بازخوانی تذکرات حضرت آیت الله خامنه ای ، رهبر مجاهد و فرزانه انقلاب اسلامی در آغاز به کار مجلس هشتم و مرور دوباره نکات مهمی که ایشان به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی متذکر شدند نشان می دهد که اظهارات اخیر رییس جمهور محترم ، چیزی جز بازگفت و تکرار تذکرات معظم له به مجلسیان نبود. مطالعه مجدد تذکرات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به مجلس از آن روی واجد اهمیت است که هماهنگی قوای سه‌گانه در کشورمان برعهده ایشان بوده و معظم له باتوجه به سوابقی که از کرسی‌های مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده تهران کسب نموده و تجارب سال‌ها حضور در رأس قوه مجریه و اشراف فقهی که بر مسائل حقوق اسلامی دارند، نقائص، نارسائی‌ها و نقاط قوت و کارآمدی هریک از دستگاه‌های کشور را به خوبی می‌شناسند؛ لذا رهنمودها، فرامین، راهکارها و توصیه‌های ایشان نه تنها واجد جنبه "امر ولایی" است بلکه بر گنجینه ای گرانقدر از تجارب کارشناسی و اجرایی معظم له نیز تکیه زده است. رهبر معظم انقلاب در نخستین دیدار خود با نمایندگان مجلس هشتم ، قوه مجریه و دولت را"محور کار و عمل در کشور و نماد داخلی و خارجی نظام جمهوری اسلامی" دانشته و فرمودند: محور کار و عمل در کشور و نماد داخلی و خارجی نظام جمهوری اسلامی ،عمدتاً قوه‌ی مجریه است. همه باید به آن کمک کنند و هرگاه دولتی با نشاط بیشتر و همت بالاتر و ارزشگرایی قویتر در صحنه است این کمک باید مضاعف گردد."حضرت آیت الله خامنه ای علاوه بر توصیه‌هایی که معمولاً برای ادوار گذشته مجلس بیان نموده و آنها را به سوی وحدت و تعامل با دولت فرامی‌‌خواندند، شرایط فعلی کشور را ویژه دانسته و همکاری بیش از پیش مجلس با دولت را خواستار شدند و فرمودند: "اکنون که بحمدالله دولت و مجلس را مردمی مؤمن و انقلابی و وفادار به ارزش‌ها و اصول اسلامی، انباشته‌اند باید این تعامل برادران با رعایت حقوق قانونی از هر دو سو، بیش از همیشه دیده شود. مجلس هشتم باید براین مسئله و همکاری با دولت به عنوان یک اصل تکیه کند چرا که دولت انصافاً پرکار و خستگی ناپذیر است و همان کارها و اهدافی را پیگیری می‌کند که مجلس درپی آنست... در اوج اعمال وظایف نظارتی مجلس، باید کاملاً مراقب و هوشیار بود که این امر، به وسیله‌ای برای معارضه قوا تبدیل نشود. دو عنصر نظارت و همکاری صمیمانه، در تعامل با قوای دیگر، باید دو بخش تفکیک ناپذیر باشند .هرگز  نباید نظارت مجلس به معنای رقابت با دولت و نشنیدن نیازها و ضرورت‌ها و تنگناهای آن شمرده شود. "
5- مقایسه آماری دو انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی و دهمین دوره ریاست جمهوری نشان می دهد که آراء مردم به جناب آقای دکتر احمدی نژاد در  هر حوزه انتخابیه چندین برابر آرائی است که نماینده منتخب مجلس در همان حوزه انتخابیه کسب کرده است. این موضوع حاکی از آن است که اقبال مردمی به دکتر احمدی نژاد برای تشکیل دولت بسیار فراتر از اعتمادی است که مردم در تشکیل مجلس هشتم به سبد نمایندگان منتخب واریز کرده اند. به برخی از این مقایسات آماری توجه کنید:
الف- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر علی لاریجانی موفق شد که از حوزه انتخابیه قم  239436 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه قم  422457 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم قم به دکتر احمدی نژاد  76/1 برابر آراء مردم قم به دکتر علی لاریجانی است.
ب- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر احمد توکلی موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  568459 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  2299334 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تهران به دکتر احمدی نژاد  04/4 برابر آراء مردم تهران به دکتر احمد توکلی است.
ج- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای مهندس محمدرضا باهنر موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  549270 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  2299334 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تهران به دکتر احمدی نژاد  19/4 برابر آراء مردم تهران به مهندس محمدرضا باهنر است.
د- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر علی مطهری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  571071 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  2299334 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تهران به دکتر احمدی نژاد  03/4 برابر آراء مردم تهران به دکتر علی مطهری است.**
ه-در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد موفق شد که از حوزه انتخابیه قزوین،آبیک و البرز  79083 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه قزوین،آبیک و البرز  341775 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم قزوین به دکتر احمدی نژاد  32/4  برابر آراء مردم  قزوین به حجت الاسلام محدحسن ابوترابی فرد است.
و-در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای حجت الاسلام محمدتقی رهبر موفق شد که از حوزه انتخابیه اصفهان  68217 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه اصفهان  666955 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم اصفهان به دکتر احمدی نژاد  78/9  برابر آراء مردم اصفهان به حجت الاسلام محمدتقی رهبر است.
ز-در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای داریوش قنبری موفق شد که از حوزه انتخابیه ایلام،شیروان،چرداول،ایوان و مهران  47103 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه ایلام،شیروان،چرداول،ایوان و مهران  127455 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم ایلام به دکتر احمدی نژاد  71/2 برابر آراء مردم ایلام به داریوش قنبری است.
ح- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر علیرضا زاکانی موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  307717رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  2299334 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تهران به دکتر احمدی نژاد  47/7  برابر آراء مردم تهران به دکتر علیرضا زاکانی است.
ط- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر علی عباسپور تهرانی فرد موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  485771 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  2299334 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تهران به دکتر احمدی نژاد  73/4  برابر آراء مردم تهران به دکتر علی عباسپور است.
ی- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر الیاس نادران موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  324123 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر  2299334 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تهران به دکتر احمدی نژاد  09/7  برابر آراء مردم تهران به دکتر الیاس نادران است.
ک- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای جمشید انصاری موفق شد که از حوزه انتخابیه زنجان و طارم  37991 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه زنجان و طارم 221618 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم زنجان به دکتر احمدی نژاد  83/5  برابر آراء مردم زنجان به جمشید انصاری است.
ل- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر مصطفی کواکبیان موفق شد که از حوزه انتخابیه سمنان  20789 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه سمنان 70117 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم سمنان به دکتر احمدی نژاد  37/3  برابر آراء مردم سمنان به دکتر مصطفی کواکبیان است.
م- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر عباسعلی نورا موفق شد که از حوزه انتخابیه زابل و زهک  48841 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه زابل و زهک 127783رای کسب نماید. یعنی آراء مردم زابل به دکتر احمدی نژاد  62/2  برابر آراء مردم زابل به دکتر عباسعلی نورا است.
ن- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای علی اکبر اولیاء موفق شد که از حوزه انتخابیه یزد و صدوق  51961 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه یزد و صدوق 144547رای کسب نماید. یعنی آراء مردم یزد به دکتر احمدی نژاد  78/2  برابر آراء مردم یزد به علی اکبر اولیاء است.
ص- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان موفق شد که از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو   105639 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو   505441 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم تبریز به دکتر احمدی نژاد  78/4  برابر آراء مردم تبریز به دکتر مسعود پزشکیان است.
ع- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای مجید نصیرپورسردهایی موفق شد که از حوزه انتخابیه  سراب   27139رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه سراب   53196 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم سراب به دکتر احمدی نژاد  2  برابر آراء مردم سراب به مجید نصیرپورسردهایی است.
ف- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای سیدمحمد مهدی پورفاطمی موفق شد که از حوزه انتخابیه  دشتی و تنگستان   23686 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان   61895 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم دشتی و تنگستان   به دکتر احمدی نژاد  61/2 برابر آراء مردم دشتی و تنگستان   به سیدمحمد مهدی پورفاطمی است.
ظ- در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای موسی الرضا ثروتی موفق شد که از حوزه انتخابیه  بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان   57579 رای کسب کرده و به مجلس راه یابد . حال آنکه جناب آقای دکتر احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد که از حوزه انتخابیه بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان   180573 رای کسب نماید. یعنی آراء مردم بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان   به دکتر احمدی نژاد  14/3 برابر آراء مردم بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان   به موسی الرضا ثروتی است.
6- کلام آخر را با رهنمودی از حضرت آیت الله خامنه ای به پایان می بریم.آنجا که خطاب به نمایندگان مجلس هشتم فرمودند:" شما نمایندگان ملتی مؤمن و شجاع و با اراده‌اید. این ملت با این ویژگی‌ها توانسته است از گردنه‌های دشوار عبور کند و بسی موانع طبیعی یا ساخته‌ی دشمن را پشت‌سر گذارد. اندیشه و عمل شما باید در همین جهت به کار افتد. دشمنان پرکینه و زیان طلب، اکنون در چندین جبهه از ملت ایران شکست خورده‌اند و ملت ایران بر ثبات و اقتدار و استقلال خود در برابر آن افزوده است. امروز آنان خود براین حقیقت معترفند شما باید در کنار دولت انقلابی و مؤمن پیشاهنگ این حرکت شجاعانه و مدبرانه باشید؛ دنیا از همه‌ی شما سخن واحدی بشنود و تبلور عزم ملی را در حرف و عمل شما ببیند."

  نظرات ()
مطالب اخیر چالش سطل آب واقعی علوم انسانی اسلامی و رشته های مختلف ( حتما بخوانید در ادامه مطلب قبلی ) سود بالای بانک‎ها مشتریان را لاشخور می‎کند/ پول فاسد، قلب را فاسد می‌‎کند مقاومت، نه مذاکره! واکاوی نماد گرائی ساختمان کتابخانه ی مرکزی لس آنجلس تصاویر/99درصد علیه 1 درصد دانلود ویژه نامه جمعیت روزنامه ایران شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد تبیین مهمترین راهکارهای رفع مشکلات جهان ازسوی رییس جمهوری اسلامی ایران متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد
کلمات کلیدی وبلاگ خبر (۱٥٧) عکس (۱٢٢) مقاله (۱٠٧) نقد (٧٤) سیاست (٥٢) فرهنگی سیاسی (٤٧) اندیشه (٤٦) تاریخی (٤٥) دانلود (۳٠) فرهنگی مذهبی (٢٦) فراماسونری، ایلومناتی، شیطان پرستی و (٢۳) غرب شناسی (٢٢) سینما و رسانه (٢۱) تحلیل سیاسی - اجتماعی سریال مختارنامه (۱۸) فرهنگی اجتماعی (۱٦) ائمه اطهار علیهم السلام (۱٢) غرب زدگی نوشته جلال آل احمد (۱٢) رهبر معظم انقلاب (۱٢) معارف اسلامی (۱۱) آخرالزمان (۱۱) عدالت خواهی (۱٠) اقتصادی (۱٠) اسلام (٩) علمی فرهنگی (۸) حکایات عبرت آموز (٧) هدفمند کردن یارانه ها (٧) مراجع و علما (٧) فرقه های انحرافی (٦) مستند (٦) طنز (٦) قانون اساسی کشورها (٥) دانلود سریال مختارنامه (٤) کاریکاتور (٤) حدیث (۳) سکولاریسم (۳) خلیج همیشه فارس (۳) جنگ سایبری (۳) کتاب عبور از فتنه (۳) دفاع و امنیت (۳) مدعیان روشنفکری (٢) لطیفه های آموزنده تاریخ (٢) هشت سال دفاع مقدس (٢) شهدای انقلاب اسلامی (٢) شیعه (٢) وهابیت (٢) معرفی کتاب (٢) امام خمینی (ره) (٢) بازی رایانه ای (۱) گفتگو (۱) مناظرات (۱) ماه مبارک رمضان (۱) قوانین (۱) مقالات سید شهیدان اهل قلم ( سید مرتضی آوینی ) (۱) مجموعه مستند فاز3 (۱) مهندس حاج سعید قاسمی (از سرداران دفاع مقدس و مدیر (۱) مستند سریالی ظهور (the arrivals) با زیرنویس فارسی (۱) معرفی وبلاگ و سایت (۱) اسناد لانه جاسوسی به زبان انگلیسی (۱) مراکزفکری و بنیادهای به ظاهر بشردوستانه (۱)
دوستان من پایگاه خبری تحلیلی ابصار نیوز وب سایت تخصصی مهدویت و فراماسونری وعده صادق پايگاه اطلاع رساني مؤسسه فرهنگي موعود بیداری اندیشه مرکز مطالعات خلیج فارس Persian Gulf Studies Center ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب