تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      در افق آینده (اقتصاد و معیشت - فرهنگ و معنویت - سیاست و حکومت)
امت و امامت یا ملت و رهبر نویسنده: - چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٩

به گزارش رهوا و به نقل از ایلنا، شب گذشته 29 شهریور، نشست جمعیت واعظین ولایی کشور با حضور محمدعلی رامین(معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد) برگزار شد.
رامین در این نشست گفت: چند وقت پیش یک سی‌دی همراه مجله همشهری جوان در سطح کشور به طور گسترده پخش شد که در مورد امام موسی صدر است.
وی افزود: در سرودی که در این سی‌دی پخش می‌شود، بر روی جمله «در محفل ما رندی نیست» تصویر امام خمینی (ره) نشان داده می‌شود. بدین منظور که یعنی دیگر رندی نیست که داد ما را از بیدادگران بستاند و در هنگام خوانده شدن کلمه «بیدادگران» عکس و تصویر احمدی‌نژاد را نشان می‌دهد که سرهنگ قزاقی عامل ربایش امام موسی صدر را به آغوش می‌کشد. اگر این تصویر را یک دادگاه یا یک مسلمان ببیند و پیگیری نکند، نمی‌دانم فردای قیامت چه می‌خواهد جواب دهد.
وی در بخش دیگر صحبت‌هایش ادامه داد: طبق اصل 57 قانون اساسی؛ سران سه قوه زیر نظر مقام امامت ولایت مطلقه فقید هستند اما گویا این اصل نوشته نشده است چون ما شان ولایت فقیه را امروز نادیده می‌گیریم.
رامین بیان کرد: من باتوجه به اندیشه امام خمینی(ره) برای ولایت فقیه چهار شان نام می‌برم.


نازل‌ترین آن چهار تا مقام رهبری برای جمهوری اسلامی ایران است. شان بالاتر از این مرجعیت شیعیان جهان است که پیروان امام زمان در زمان خودش را منسجم و متحد کند و نگذارد شیعیان به دست اشرار پراکنده شوند.
وی افزود: شان دیگر این است که ولی‌فقیه طبق قانون اساسی و طبق سوگندی که نمایندگان مجلس خبرگان رهبری می‌خورند؛ برای یافتن امام امت اسلامی است نه به عنوان رهبر ملت ایران.
وی به اصول اولیه قانون اساسی ایران اشاره کرد و گفت: ما اگر قانون اساسی را مرور کنیم در مقدمه این قانون آمده است: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی است بر پایه امامت ولایت‌فقیه و اگر کسی ولی‌فقیه را قبول نداشته باشد، یعنی نظام و قانون را قبول ندارد.
وی بالاترین شان امامت را از دیدگاه امام خمینی (ره)، حجت خدا بودن بر روی زمین دانست و خاطرنشان کرد: ما از طریق امام امت به خدا دسترسی داریم و ایشان حجت خدا بر روی زمین است.
وی نداشتن ظرفیت جامعه بشری برای پذیرش ظهور امام غایب را یکی از دلایل در غیبت بودن ایشان برشمرد و گفت: اگر بشریت امروز ظرفیت پذیرش امام غایب را داشت، خداوند از ظاهر کردن او دریغ نمی‌کرد. البته ولی‌فقیه در جامعه وجود دارد تا جامعه بشری را به صورت پلکانی به سمت داشتن ظرفیت برای پذیرش امام غایب حرکت دهند.
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اظهار تاسف از اینکه بحث ولایت‌فقیه در میان ما یک بحث غیب است، ادامه داد: امروزه شخص امام خامنه‌ای، ما را مدیریت می‌کند و از بلاها دور نگه می‌دارد.
متاسفانه مبانی ولایت‌فقیه را از ما گرفته‌اند و ما جایگاه امامت و مرجعیت ایشان را رها کرده‌ایم.
وی این توطئه را بازی انگلیسی‌ها دانست و بیان کرد: امروزه هر تلاشی می‌کنیم به در بسته می‌خوریم زیرا ما استراتژی انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها را پذیرفته‌ایم و بحث و شاکله امام و امت را رها کرده و ملت و دولت را پذیرفته‌ایم.
وی با طرح این مسئله که ما باید برای اداره جهان طرحی نو داشته باشیم، به روایتی از امام رضا(ع) درمورد علائم امام وقت اشاره کرد و گفت: در این روایت 35 علامت برای امام برشمرده شده است که حدود 20 ویژگی خاص معصوم است ولاغیر. حدود پنج علامت مشترک بین معصوم و اولیاءالله است، اما حدود ده ویژگی نیز وجود دارد که می‌تواند به هر نسبتی در هر روزگاری جاری و ساری باشد و من می‌خواهم اینجا براساس فطرت بشر این ویژگی‌ها را ترجمه کنم.
رامین گفت: این علامات و ویژگی‌ها که به «لامام علاماتون» مشهور هستند عبارتند از: داناترین و عالم‌ترین انسان جامعه، حکیم‌ترین و فرزانه‌ترین فرد جامعه، باتقواترین و منسجم‌ترین انسان، صبورترین فرد جامعه، شجا‌ع‌ترین فرد جامعه، متواضع‌ترین فرد جامعه، سخاوتمند‌ترین فرد جامعه و پاک‌ترین فرد جامعه.
وی خاطرنشان کرد:‌ اگر همین هشت ویژگی را با عنوان ویژگی‌های یک امام و رهبر جام‌الشرایط به کل جوامع بشری تسری دهیم و آن را به تمام جوامع منتقل کنیم در حقیقت می‌توانیم 192 رهبر با این ویژگی‌ها انتخاب نمائیم و آنها را به جای رهبرانی که هم‌اکنون در جهان هستند و همگی فاسد و طاغوتی، مستکبر هستند؛ جایگزین کنیم.
وی افزود: این 192 رهبری که با ویژگی‌هایی که عرض کردم نیز می‌توانند در میان خود امام خود را پیدا کنند و بدین ترتیب سیستمی طراحی می‌شود که جهان را گام به گام رشد داده و کم‌کم ظرفیت ظهور امام زمان را پیدا می‌کنند.
رامین بیان کرد: ولایت‌فقیه دست امام زمان است که باید بر سر همه دنیا کشیده شود و جهان را نجات دهند. اگر ما منتظریم که جهان به همین شکل که هم‌اکنون اداره می‌شود، اداره شود و از طرفی منتظر ظهور امام زمان باشیم، باید بگویم که خیلی باید صبر کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: علامه مجلسی، علامه محمدمهدی نراقی و تنی چند تن از بزرگان دیگر در آغاز کتاب‌هایشان از حاکمان زمان خود به ترتیب حکام صفوی و حکام قاجار بسیار تجلیل و تعریف کرده‌اند. آیا اینها مبالغه‌گر یا چاپلوس بودند؟ آیا عالمان امروز ما از مجلسی و نراقی بالاترند یا نایب امام زمان حاکم امروز است از حاکمان آن دوره کمتر است؟ آیا محمود احمدی‌نژاد از حاکمان قاجار کمتر است پس چرا عالمان آن زمان امثال حاکمان آن زمان را بزرگ پنداشته و تمجید آنها را می‌گفتند که این امروزه دیده نمی‌شود.
وی در مورد دلیل این مسئله گفت:‌ آنها می‌خواستند که دین و ملک اسلام تقویت شود. من نمی‌دانم که چرا امروز آن بینش را از دست داده‌ایم.
وی با بیان اینکه وقتی حاکمیت در اسلام آنقدر عزیز و بزرگ است که بزرگانی مانند مجلسی و نراقی از آن حاکمان زمان خود تجلیل می‌کردند، ادامه داد: یک جای کار ما مشکل دارد، چرا ما با داشتن رهبری به این عظمت هنوز لنگ می‌زنیم. نمی‌دانم چرا هنوز پیش نمی‌رویم. 21 سال است که امام خامنه‌ای به تنهایی بار امامت را به دوش می‌کشند.
وی در پاسخ به سئوال یکی از روحانیون مجلس مبنی بر اینکه آیا شما به رسانه‌ها بخشنامه کرده‌اید که از این پس به جای واژه «رهبر معظم انقلاب» کلمه «امام خامنه‌ای» استفاده شود؟،
گفت: چنین بخشنامه‌ای صادر نشده است ولی این یک قانون است و قانون هم بخشنامه نمی‌خواهد.
وی مرزبندی بین کشورها را توطئه انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها دانست و این توطئه را دلیلی بر حکومت کردن آنها با سیستم تفرقه‌اندازی بر مسلمین عنوان کرد.
رامین اضافه کرد: امام خمینی (ره) می‌گفتند که این 57 کشور یک کشور است و هر مسلمانی در هر کشوری که زندگی می‌کند عضوی از این امت اسلامی به شمار می‌رود و بین همه مسلمانان یک پیوند عقیدتی وجود دارد که حول امام امت گرد هم می‌آیند و از او پیروی می‌کنند تا هم هویت جهانی و هم ماهیت دین‌شان را حفظ کنند و حتی در مواقعی که در اقلیت به سر می‌برند نیز از دین‌شان پاسداری کنند.
وی مسبب این توطئه انگلیسی‌ها را آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: هاشمی در خطبه اولین نماز جمعه بعد از رحلت امام خمینی گفت که مجلس خبرگان مرجع‌ تقلید تعیین نکرده است و نیز گفت که لفظ امام برای امام خمینی (ره) باقی خواهد ماند. ایشان در خطبه اول نماز جمعه تمام وقت نمازگزاران را برای بیان داستان «من و امام خمینی (ره)» تلف کرد و چون هاشمی این را گفت ما همگی قبول کردیم و اندیشه امام خمینی و قانون اساسی خودمان را به دست خودمان به بایگانی سپردیم.
وی اضافه کرد: وقتی امام به رهبر تبدیل شود سیستم به هم می‌خورد و سیستم امت و امامت، به ملت و رهبر تبدیل می‌شود و این همان چیزی است که انگلیس می‌خواهد. کلمه «عدالت» به «توسعه» تبدیل می‌شود. که توسعه برابر است با بانک جهانی، صندوق پول صهیونیست، اجزاء و عناصر ملت به هم‌وطن، همشهری و شهروند تبدیل می‌شود. که کسی به کسی کار نداشته باشد. اینها همگی بخشی از فجایعی است که بعد از تبدیل امام به رهبر درست شده است.
رامین خاطرنشان کرد: امام خمینی معتقد بودند که در جهان دو دسته هستند مستضعفان و مستکبران و متاسفانه این مستکبران امروزه اقلیت هستند بر سرنوشت جهان حاکم‌اند که باید اینها برطرف شود و ما باید با مستکبران یا قدرت‌های جهانی بجنگیم.
وی به تغییر حق‌الله و حق‌الناس در زمان حکومت هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت:‌ در دوره هاشمی این دو کلمه به حقوق بشر تقلیل یافت و این‌گونه شد که به اینجا رسیده‌ایم که وقتی قوه قضائیه می‌خواهد حکم و حد خدا را جاری کند، باید ببیند حقوق بشر اجازه می‌دهد یا خیر؟
رامین در پایان گفت: طبق فرمایش امام خمینی ایشان ابتدا ایران را از دست اشرار نجات داد و حکومت اسلامی درست کرد، سپس امت اسلامی در گستره اسلام و حکومت اسلامی درست نمود که در نهایت ایشان قصد داشتند موانع ظهور امام زمان را از روی زمین بردارند.
در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام امیری(دبیر جامعه واعظین ولایی کشور) با اشاره به سیاسی‌کاری‌های موسسه باران خواستار مجازات مدیران این موسسه شد و نیز تعطیلی رسمی این موسسه را که با نام «فرهنگی» ثبت شده و کار سیاسی می‌کند را خواستار شد.
همچنین در این مراسم ویدئویی در مورد آقای هاشمی و خانواده‌اش پخش شد که در پایان امیری خواستار مجازات افراد به نمایش درآمده در این کلیپ شد

  نظرات ()
مطالب اخیر چالش سطل آب واقعی علوم انسانی اسلامی و رشته های مختلف ( حتما بخوانید در ادامه مطلب قبلی ) سود بالای بانک‎ها مشتریان را لاشخور می‎کند/ پول فاسد، قلب را فاسد می‌‎کند مقاومت، نه مذاکره! واکاوی نماد گرائی ساختمان کتابخانه ی مرکزی لس آنجلس تصاویر/99درصد علیه 1 درصد دانلود ویژه نامه جمعیت روزنامه ایران شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد تبیین مهمترین راهکارهای رفع مشکلات جهان ازسوی رییس جمهوری اسلامی ایران متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد
کلمات کلیدی وبلاگ خبر (۱٥٧) عکس (۱٢٢) مقاله (۱٠٧) نقد (٧٤) سیاست (٥٢) فرهنگی سیاسی (٤٧) اندیشه (٤٦) تاریخی (٤٥) دانلود (۳٠) فرهنگی مذهبی (٢٦) فراماسونری، ایلومناتی، شیطان پرستی و (٢۳) غرب شناسی (٢٢) سینما و رسانه (٢۱) تحلیل سیاسی - اجتماعی سریال مختارنامه (۱۸) فرهنگی اجتماعی (۱٦) ائمه اطهار علیهم السلام (۱٢) غرب زدگی نوشته جلال آل احمد (۱٢) رهبر معظم انقلاب (۱٢) معارف اسلامی (۱۱) آخرالزمان (۱۱) عدالت خواهی (۱٠) اقتصادی (۱٠) اسلام (٩) علمی فرهنگی (۸) حکایات عبرت آموز (٧) هدفمند کردن یارانه ها (٧) مراجع و علما (٧) فرقه های انحرافی (٦) مستند (٦) طنز (٦) قانون اساسی کشورها (٥) دانلود سریال مختارنامه (٤) کاریکاتور (٤) حدیث (۳) سکولاریسم (۳) خلیج همیشه فارس (۳) جنگ سایبری (۳) کتاب عبور از فتنه (۳) دفاع و امنیت (۳) مدعیان روشنفکری (٢) لطیفه های آموزنده تاریخ (٢) هشت سال دفاع مقدس (٢) شهدای انقلاب اسلامی (٢) شیعه (٢) وهابیت (٢) معرفی کتاب (٢) امام خمینی (ره) (٢) بازی رایانه ای (۱) گفتگو (۱) مناظرات (۱) ماه مبارک رمضان (۱) قوانین (۱) مقالات سید شهیدان اهل قلم ( سید مرتضی آوینی ) (۱) مجموعه مستند فاز3 (۱) مهندس حاج سعید قاسمی (از سرداران دفاع مقدس و مدیر (۱) مستند سریالی ظهور (the arrivals) با زیرنویس فارسی (۱) معرفی وبلاگ و سایت (۱) اسناد لانه جاسوسی به زبان انگلیسی (۱) مراکزفکری و بنیادهای به ظاهر بشردوستانه (۱)
دوستان من پایگاه خبری تحلیلی ابصار نیوز وب سایت تخصصی مهدویت و فراماسونری وعده صادق پايگاه اطلاع رساني مؤسسه فرهنگي موعود بیداری اندیشه مرکز مطالعات خلیج فارس Persian Gulf Studies Center ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب