تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      در افق آینده (اقتصاد و معیشت - فرهنگ و معنویت - سیاست و حکومت)
دانلود کتاب جنجالی "شوالیه های ناتوی فرهنگی" نویسنده: - چهارشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٩
 

شوالیه های ناتوی فرهنگیشوالیه‌های ناتوی فرهنگی که نخستین‌بار در پائیز 1386 با مقدمه حسین شریعتمداری (نماینده مقام معظم رهبری در موسسه کیهان) منتشر شد، سال 1387 با ده نوبت چاپ و فروش 32 هزار نسخه عنوان «پرفروش‌ترین کتاب سیاسی سال»را کسب کرد.

ارتباطات پنهانی! بسیاری از اشخاص و جریانهای سیاسی ، اجتماعی و وقایع پشت پرده آن در این کتاب به شیوه ای مستند طرح و بررسی می شوند.در این کتاب جنجالی باشما با اسامی افرادی چون :

سید محمد خاتمی –  حسین نصر – لادن برومند – رامین جهانبگلو – مهاجرانی –علی دهباشی –مراد ثقفی – هاله اسفندیاری – شیرین عبادی –فاطمه حقیقت جو – جین شارپ- فلاحیان – جورج سوروس – آگنش هلر و صدها نام مشهور دیگر مواجه و مطالب ناگفته بسیاری را در موردشان مطالعه خواهید نمود. تعدادی از تصاویر این کتاب که موید برخی اتفاقات حیرت آور است برای اولین بار منتشر می گردد.

قیمت کتاب : ۴۱۰۰ تومان

دانلود رایگان + متن بخشهایی از کتاب در ادامه مطلب ...توضیح درباره محتوای کتاب :

محمد خاتمی –  حسین نصر – لادن برومند – رامین جهانبگلو – مهاجرانی –علی دهباشی –مراد ثقفی – هاله اسفندیاری – شیرین عبادی –فاطمه حقیقت جو

ارتباطات پنهانی! بسیاری از اشخاص و جریانهای سیاسی ، اجتماعی و وقایع پشت پرده آن در این کتاب به شیوه ای مستند طرح و بررسی می شوند.در این کتاب جنجالی باشما با اسامی افرادی چون : سید محمد خاتمی –  حسین نصر – لادن برومند – رامین جهانبگلو – مهاجرانی –علی دهباشی –مراد ثقفی – هاله اسفندیاری – شیرین عبادی –فاطمه حقیقت جو –جین شارپ- فلاحیان – جورج سوروس – آگنش هلر و صدها نام مشهور دیگر مواجه و مطالب ناگفته بسیاری را در موردشان مطالعه خواهید نمود. تعدادی از تصاویر این کتاب که موید برخی اتفاقات حیرت آور است برای اولین بار منتشر می گردد.

این کتاب که جلد سی‌ام از مجموعه کتب «نیمه پنهان» است، در 368 صفحه روانه بازار کتاب شده است. «شوالیه‌های ناتوی فرهنگی» برای اولین بار ریشه‌های کودتای موسوم به «انقلاب مخملی» را در ایران، به شکل مستند ارزیابی و تحلیل می کند و به تبیین نظری و عملی پروژه «ناتوی فرهنگی» می‌پردازد. مجموعه کتاب های «نیمه پنهان»، تا امروز اسناد و تحلیل های منتشر نشده ای از نیمه پنهان کارگزاران فرهنگ و سیاست را به چاپ رسانده است. در هفته های گذشته این کتاب به سبب محتوای پژوهشی و مستند خود، حیرت بسیاری از محافل اصلاح طلب و رفرمیست را در داخل و خارج از کشور برانگیخته است و رسانه های وابسته به این محافل می کوشند که با تحریف محتوای کتاب و نیز انتساب اتهامات واهی به نویسنده آن، با کتاب شوالیه های ناتوی فرهنگی روبرو شوند. دراین کتاب نیمه پنهان بسیاری از شخصیتهای سیاسی و فعالین سیاسی ، فرهنگی واجتماعی مورد بررسی و موشکافی قرار می گیرد .

 

همه این واکنش های خصمانه درحالی است که بسیاری از سایت های اینترنتی، مانند مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران، رجا نیوز، بولتن نیوز، پایگاه اینترنتی جنبش نرم افزاری، مشکان و... با انتشار روزانه پاورقی کتاب پیام فضلی نژاد به نقل از روزنامه «کیهان» می کوشند تا مخاطبان خود را از فاجعه ای سیاسی و فرهنگی که در دولت اصلاح طلب محمد خاتمی اتفاق افتاده است، آگاه نمایند.

 

 

«پرفروش‌ترین کتاب سیاسی سال»

رکورد فروش کتاب شوالیه‌های ناتوی فرهنگی (یک نما از کودتای مخملی) نوشته پیام فضلی ‌نژاد با انتشار چاپ یازدهم آن در آبان 1388 به 35 هزار نسخه رسید.

به گزارش رجانیوز موضوع این کتاب که یک پیش‌بینی از روند فعالیت‌های سیاسی اصلاح‌طلبان براساس نقشه راه سازمان جاسوسی سیا برای کودتای مخملی در ایران است، به بازشکافی فعالیت‌های روشنفکران دینی و سکولار، احزاب اصلاح‌طلب مانند حزب مشارکت ایران، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و گروه‌هکهای سکولاری چون کانون مدافعان حقوق بشر می‌پردازد و برای نخستین‌بار در سال 1386 از نقشه آنان برای تحقق یک کودتای مخملی در ایران پرده برمی‌دارد. فضلی‌نژاد همچنین در جلد دوم «شوالیه‌های ناتوی فرهنگی» که توسط انتشارات موسسه کیهان در دست نشر است، به تشریح جدیدترین پروژه‌های براندازی نرم جمهوری اسلامی می‌پردازد و در ضمن جریان‌شناسی تاریخ سیاسی پس از انقلاب، نظریه «مرگ گفتمان اصلاحات» را نیز ارائه خواهد کرد.

شوالیه‌های ناتوی فرهنگی که نخستین‌بار در پائیز 1386 با مقدمه حسین شریعتمداری (نماینده مقام معظم رهبری در موسسه کیهان) منتشر شد، سال 1387 با ده نوبت چاپ و فروش 32 هزار نسخه عنوان «پرفروش‌ترین کتاب سیاسی سال» را کسب کرد. این کتاب جلد سی‌ام از مجموعه «نیمه پنهان» و از تولیدات «دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان» به شمار می‌رود و همچنان در صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های سیاسی سال 1388 نیز قرار دارد.

چاپ یازدهم کتاب شوالیه‌های ناتوی فرهنگی (یک نما از کودتای مخملی) در 368 صفحه، قطع رقعی، جلد شومیز و قیمت 4100 تومان از سوی «انتشارات کیهان» روانه بازار کتاب شده است و حاوی هشتاد عکس و کلیشه سند از چهره‌های سیاسی و... است. بسیاری از این تصاویر و اسناد برای اولین بار منتشر می شود و گویای هویت پنهان کارگزاران کودتای مخملی در ایران است. 

دانلود دانلود رایگان کتاب شوالیه های ناتوی فرهنگی لینک مستقیم

دانلود دانلود رایگان کتاب شوالیه های ناتوی فرهنگی لینک غیر مستقیم 

مقدمه کتاب :
حسین شریعتمداری
آقای حسین شریعتمداری (نماینده رهبر معظم انقلاب و سرپرست موسسه کیهان) در مقدمه‌ کتاب شوالیه‌های ناتوی فرهنگی، نوشت: «این کتاب برش مستندی از جبهه جنگ نرم دشمن در داخل کشور است و نگاهی با تکیه بر اسناد آشکار و غیر قابل انکار به سرپل های ارتباطی این جبهه با سرویس های اطلاعاتی و امنیتی بیگانه دارد. خواننده در فصل های مختلف کتاب «شوالیه های ناتوی فرهنگی» به محافل پیدا و پنهان این جبهه می رود و تاریکخانه ها و سایه روشن های آن را وامی کاود، از چگونگی رابطه برخی از محافل و احزاب جبهه موسوم به اصلاحات با سرویس های اطلاعاتی دشمن باخبر می شود، نقش شماری از روزنامه ها را به عنوان پایگاه تبلیغاتی دشمن درمی یابد، از این که جمعی از روشنفکرنمایان و اعضای برخی از احزاب و گروه های مدعی اصلاحات در حمایت ها، مخالفت ها و اظهارنظرهای سیاسی و فرهنگی خود، داده های مستقیم و غیرمستقیم کانون های اطلاعاتی بیگانه- مخصوصاً آمریکا- را بر زبان دارند، انگشت حیرت به دندان می گزد و... خواننده در سرتاسر این گشت و گذار عبرت انگیز هیچ نکته، رخداد، رابطه، اظهارنظر و خبری را نمی یابد که برای آن، اسناد غیرقابل انکار -والبته کاملاً آشکار- ارائه نشده باشد.»

 

 

فصل اول کتاب : تعامل خاندان جهانبگلو با رژیم پهلوی


رژیم پهلوی - شاه و فرحهنگامی که درمرداد ماه ۱۳۸۵، رامین جهانبگلو، پس از پایان تحقیقات «وزارت اطلاعات» در زندان اوین، به سوئیتی منتقل شد تا زندگی و حرفه خود را رو در روی دوربین صدا و سیما برای ایرانیان بازکاود،(۱) از خانه پدری اش و بستری که از آن برآمده، هیچ نگفت؛ خانه ای که از نیمه دهه سی، همان سال ها که او به دنیا آمده بود، پر از فراز و نشیب بود.

کاش رامین، روایت روزهایی را می گفت که پدرش ابتدا از فعالان حزب توده ایران و سپس نماینده رژیم پهلوی دوم در سازمان اوپک شد و مادرش نیز در دفتر فرح پهلوی، بام تا شام برای برگزاری جشن هنر شیراز، طرح و ایده می داد و از هواداران عرفان مدرن و هیپی وار بود. او حتی اشاره ای هم نکرد که خواهرزاده سیدحسین نصر، رئیس دفتر فرح پهلوی است؛ کسی که فعالیت های او را با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا پیوند زد.

وقتی نزدیک به یک سال بعد، اعترافات جهانبگلو در برنامه تلویزیونی به اسم دموکراسی پخش شد، مخاطب گیج مانده بود که سوژه او، در هوای چه فرهنگی تنفس کرده،

قبله فکری اش کجای این جهان بوده و با کدامین آموزه ها و ابزارها، بنای مشارکت در کودتایی آمریکایی، به نام «انقلاب مخملی» (۲)را داشته است؟!

رامین، هفتم دی ماه ۱۳۳۵، در فضای غریب خانه پدری که در محله اختیاریه شمیران بود، به دنیا آمد. پدرش، امیر حسین جهانبگلو که از دانشگاه پاریس دکترای اقتصاد داشت، در ابتدای دهه بیست به همراه جلال آل احمد، محفلی را پایه گذاشت که انجمن اصلاح نام گرفت و سال ۱۳۲۳ به حزب توده ایران پیوست.(۳) پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، خانواده جهانبگلو که از روشنفکران فانتزی روزگار خود به شمار می رفتند، از حزب توده بریدند و به تدریج با دربار پهلوی، گره خوردند. پدر خانه که استاد اقتصاد دانشگاه تهران بود، نماینده رژیم ستمشاهی در سازمان نفتی اوپک شد(۴) و در آستانه انقلاب اسلامی ایران نیز، رضا قطبی (مدیرعامل تلویزیون ملی ایران در رژیم ستمشاهی) در نامه ای محرمانه از محمدرضا شاه خواست تا امیرحسین جهانبگلو را به عنوان یک روشنفکر به ظاهر مخالف رژیم، برای ایجاد تماس با گروههای مخالف، به مناصب دولتی بازگرداند.(۵) در این میان، حکایت خجسته کیا، مادر رامین، تلخ تر بود.

کیا که در انگلستان تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان برده بود، کارگردانی تئاتر می کرد. از نیمه دهه سی، همان سال هایی که رامین متولد شد، او به همراه شاهین سرکیسیان، منوچهر انور، فریدون رهنما، احمد شاملو و... با فارغ التحصیلان هنرستان هنرپیشگی، مانند علی نصیریان، از رهگذر دراماتیزه کردن آثار سادیستی (دیگرآزار) و مازوخیستی (خودآزار) صادق هدایت، به دنبال ساختن سبکی برای نمایش ایرانی بود. در نخستین تجربه های خود، گروه هنر ملی را سامان داد که عزت الله انتظامی، عباس جوانمرد، جمشید لایق و جعفر والی از اعضاء آن به شمار می رفتند.(۶)

خانه خجسته کیا، پاتوق جمعی از هنرمندان بهایی و کارگزاران فرهنگی عصر استبداد پهلوی دوم بود؛ کسانی چون هوشنگ کاووسی، که به ریاست اداره سانسور سینمای ستمشاهی رسیدند و یا مانند منوچهر انور، بر مسند مدیریت کانون سینماگران پیشرو، نشستند. او از این همنشینی ها، به هم اندیشی با فرح پهلوی رسید و از سال ۱۳۴۶ که نخستین «کمیسیون جشن هنر» در کاخ صاحبقرانیه تشکیل شد،(۷) در مقام مشاوری نافذ برای شورای عالی جشن هنر شیراز خدمت کرد. کیا، اگرچه از دستیاران ارشد فرخ غفاری (قائم مقام جشن هنر شیراز) به شمار می رفت، اما آدمی کم حاشیه و مدیری در سایه بود. بیشتر وقتش را یا در کارگاه نمایش (وابسته به دفتر فرح پهلوی) و یا به عنوان سرپرست، در مرکز حفظ هنرهای آئینی (وابسته به تلویزیون ملی ایران) می گذراند.

نه تنها نمایشنامه های ضد دینی ای چون شهر قصه (بیژن مفید) و آثار موهن عباس نعلبندیان، با حمایت او موفق به کسب جوایز جشن هنر از دست فرح پهلوی می شدند، بلکه خجسته کیا، بازیگران گروه تئاتر قلعه شهرنو، موسوم به حافظ نو، را به شهرتی جهانی رساند. شهرنو، بدنام ترین محله تهران، در عصر پهلوی بود که کیا، اکثر بازیگران تئاتری آن را که از روسپی های مشهور بودند، برای اجرای نمایش، به جشن هنر شیراز و سپس فستیوال های بین المللیپیام فضلی نژاد برد؛ حکایتی که بازخوانی اش دشوار و غم انگیز است.(۸)

پیام  فضلی نژاد

پانوشت ها:


.۱ اشاره ای است به گفت وگوی تلویزیونی رامین جهانبگلو که در مجموعه دوقسمتی «به اسم دموکراسی» همراه با اعترافات هاله اسفندیاری و کیان تاجبخش، از شبکه اول صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (۲۷ و ۲۸ تیرماه ۱۳۸۶) پخش شد. نخستین بار، در ۲۵ مرداد ماه ۱۳۸۵، هنگامی که جهانبگلو در بازداشت بود، سخنگوی قوه قضائیه و دادستان کل کشور، از احتمال پخش تلویزیونی اعترافات وی، خبر دادند. برای مطالعه بیشتر، نک: «متن کامل اعترافات عوامل بیگانه»، خبرگزاری فارس، ۳۰ تیرماه ۱۳۸۶، از:
http:..wwwfarsnewscom.newstextphp?nn=۲۴۰۰۰۳۴۰۶۸
.۲ انقلاب مخملی (velvet revolution)، یا انقلاب رنگی یا انقلاب گلی، نوعی کودتای بدون خونریزی است و به تغییر و تحولاتی اطلاق می شود که تا امروز در برخی از کشورهای باقیمانده از بلوک شرق اتفاق افتاده و هیأت حاکمه این کشورها، جای خود را به حکومت های طرفدار غرب داده اند. این اصطلاح را برای اولین بار واسلاو هاول، رئیس جمهور سابق چک، که در آن زمان رهبر مخالفان این کشور بود، بر سر زبان ها انداخت. براساس طرح خاورمیانه بزرگ، ایالات متحده می کوشد که کودتاهای مخملی را در این منطقه نیز به راه اندازد. کودتاهای مخملی، واجد ویژگی های پیوسته و همگون در علل و شکل تحولات می باشند.(برای خواندن متن کامل، به کتاب شوالیه های ناتوی فرهنگی مراجعه کنید.)
.۳ گنجی، اکبر. «درآمدی بر تاریخ روشنفکری ایران». هفته نامه نیمروز (چاپ لندن)، ۳ شهریور ۱۳۸۵، شماره .۸۹۶ همچنین، نک: چپ در ایران به روایت اسناد ساواک (کتاب هفتم). تهران: مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران. صفحه .۱۵۳
.۴ روزنامه اعتماد ملی، ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۸۵، شماره ۸۳، صفحه .۲
.۵ رستمی، فرهاد. پهلوی ها (جلد سوم). تهران: مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، ۱۳۸۲، صفحه .۶۱۱
.۶ محمودی، حسن. «تجددخواه و جریان گریز». روزنامه شرق، ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۸۴، شماره .۴۷۴
.۷ جشن هنر شیراز به روایت اسناد ساواک. تهران: مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، ۱۳۸۱، صفحه .۳
.۸ فضلی نژاد، پیام «پژوهشی پیرامون تعامل خانواده جهانبگلو با خاندان پهلوی». (گفت وگوی منتشر نشده با احمد الهیاری خراسانی، روزنامه نگار و از اعضای مؤسس کانون نویسندگان ایران)، مردادماه ماه .۱۳۸۶

روزنامه کیهان

سایت شناخت رهبر  www.leader-khamenei.com

  نظرات ()
مطالب اخیر چالش سطل آب واقعی علوم انسانی اسلامی و رشته های مختلف ( حتما بخوانید در ادامه مطلب قبلی ) سود بالای بانک‎ها مشتریان را لاشخور می‎کند/ پول فاسد، قلب را فاسد می‌‎کند مقاومت، نه مذاکره! واکاوی نماد گرائی ساختمان کتابخانه ی مرکزی لس آنجلس تصاویر/99درصد علیه 1 درصد دانلود ویژه نامه جمعیت روزنامه ایران شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد تبیین مهمترین راهکارهای رفع مشکلات جهان ازسوی رییس جمهوری اسلامی ایران متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد
کلمات کلیدی وبلاگ خبر (۱٥٧) عکس (۱٢٢) مقاله (۱٠٧) نقد (٧٤) سیاست (٥٢) فرهنگی سیاسی (٤٧) اندیشه (٤٦) تاریخی (٤٥) دانلود (۳٠) فرهنگی مذهبی (٢٦) فراماسونری، ایلومناتی، شیطان پرستی و (٢۳) غرب شناسی (٢٢) سینما و رسانه (٢۱) تحلیل سیاسی - اجتماعی سریال مختارنامه (۱۸) فرهنگی اجتماعی (۱٦) ائمه اطهار علیهم السلام (۱٢) غرب زدگی نوشته جلال آل احمد (۱٢) رهبر معظم انقلاب (۱٢) معارف اسلامی (۱۱) آخرالزمان (۱۱) عدالت خواهی (۱٠) اقتصادی (۱٠) اسلام (٩) علمی فرهنگی (۸) حکایات عبرت آموز (٧) هدفمند کردن یارانه ها (٧) مراجع و علما (٧) فرقه های انحرافی (٦) مستند (٦) طنز (٦) قانون اساسی کشورها (٥) دانلود سریال مختارنامه (٤) کاریکاتور (٤) حدیث (۳) سکولاریسم (۳) خلیج همیشه فارس (۳) جنگ سایبری (۳) کتاب عبور از فتنه (۳) دفاع و امنیت (۳) مدعیان روشنفکری (٢) لطیفه های آموزنده تاریخ (٢) هشت سال دفاع مقدس (٢) شهدای انقلاب اسلامی (٢) شیعه (٢) وهابیت (٢) معرفی کتاب (٢) امام خمینی (ره) (٢) بازی رایانه ای (۱) گفتگو (۱) مناظرات (۱) ماه مبارک رمضان (۱) قوانین (۱) مقالات سید شهیدان اهل قلم ( سید مرتضی آوینی ) (۱) مجموعه مستند فاز3 (۱) مهندس حاج سعید قاسمی (از سرداران دفاع مقدس و مدیر (۱) مستند سریالی ظهور (the arrivals) با زیرنویس فارسی (۱) معرفی وبلاگ و سایت (۱) اسناد لانه جاسوسی به زبان انگلیسی (۱) مراکزفکری و بنیادهای به ظاهر بشردوستانه (۱)
دوستان من پایگاه خبری تحلیلی ابصار نیوز وب سایت تخصصی مهدویت و فراماسونری وعده صادق پايگاه اطلاع رساني مؤسسه فرهنگي موعود بیداری اندیشه مرکز مطالعات خلیج فارس Persian Gulf Studies Center ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب